⚠️Ievērībai - atsevišķās portāla sadaļās turpinās darbi pakāpeniskai versiju nomaiņai.

aizvērt

Bibliotēku nedēļa Latgales Centrālajā bibliotēkā un filiālēs

Bibliotēku nedēļa Latgales Centrālajā bibliotēkā un filiālēs
16.04.2021

No 19. līdz 24. aprīlim Latvijas publiskajās bibliotēkās, tostarp arī Daugavpilī, norisināsies Bibliotēku nedēļa, kurai dots vadmotīvs “Darīt neticamo!”. Lai arī tikties klātienē šobrīd varam tikai retumis, Latgales Centrālā bibliotēka (LCB) un tās filiāles nedēļas gaitā piedāvās plašu pasākumu programmu dažādām vecuma grupām, aicinot satikties tiešsaistes sarunās un vienoties kopīgās aktivitātēs.

21. aprīlī plkst. 15.00 pieaugušo un jauniešu auditorijai tiks piedāvāta tikšanās ar rakstnieku Jāni Joņevu, kura romāns “Jelgava 94” (2013) izpelnījies plašu lasītāju un kritiķu atzinību. Autora jaunākais veikums – pērn iznākušais stāstu krājums “Tīģeris” – nominēts Latvijas Literatūras gada balvai kā “Labākais prozas darbs”. Tikšanās tiešraide notiks LCB Facebook lapā, to vērot un uzdot jautājumus rakstniekam varēs ikviens interesents.

22. aprīlī plkst. 16.00 Daugavpils lasošās ģimenes ar bērniem tiks aicinātas uz tikšanos ar rakstnieci un zaļā dzīvesveida entuziasti Agnesi Vanagu, grāmatas “Plastmasas huligāni” un tās turpinājuma “Plastmasas huligāni. Draugs pazudis” autori. Agnese Vanaga savos darbos runā par ekoloģiju un dabas aizsardzību bērniem viegli uztveramā veidā. Dalībai pasākumā ir jāreģistrējas līdz 20. aprīļa plkst. 18.00.

Zaļa un veselīga dzīvesveida tēma caurvīs arī vairākas aktivitātes sociālajos medijos. LCB Facebook un Instagram lapās piedāvās iesaistīties akcijā “Mazo varoņdarbu kalendārs” – mainīt ikdienu un pievērsties aktivitātēm, kas ir noderīgas fiziskajai un psihiskajai veselībai, kā arī apkārtējai videi. Savukārt LCB Ģimenes digitālo aktivitāšu centra Facebook lapā tiks aizsākta akcija “Dāvā dzīvi robotam – izmanto iepakojumu”, kas sniegs ierosmi, kā no dažādiem sadzīves materiāliem izveidot rotaļu robotus, un tādējādi veicinās iepazīt bezatkritumu dzīvesveida principus.

Lai palīdzētu vidusskolēniem prasmīgi lietot bibliotēkas piedāvātās datubāzes angļu valodā, LCB ASV Informācijas centrs ir sagatavojis informatīvu pasākumu “Database: the help to your memory”(latv. – Datubāze: palīgs tavai atmiņai). Jaunieši tiks iepazīstināti ar tādām datubāzēm kā Flipster, JStor, Press reader, Gale Academic One File, Proquest Dissertations, Digital literacy, Kanopy, EBSCO, Britannica Academic.

Īpašs piedāvājums Bibliotēku nedēļai pieejams arī LCB filiālēs. Bibliotekārās stundas tiešsaistē dažāda vecuma skolēniem palīdzēs iepazīt bibliotēku, bibliotekāra darba ikdienu, grāmatu klāsta daudzveidību. Pieaugušo auditorijai LCB filiālē Jaunbūves bibliotēkā norisināsies neliela aptauja, kas palīdzēs apzināt lietotāju vajadzības un nodrošināt kvalitatīvākus pakalpojumus vietējai kopienai. Savukārt iedvesmojošus novēlējumus bibliotēkai un lasītajiem no vietējiem rakstniekiem un dzejniekiem varēs izlasīt, apmeklējot LCB filiāles Gaismas bibliotēkas sociālo mediju lapas.

Noslēdzot Bibliotēku nedēļu, Latgales Centrālā bibliotēka dalīsies pieredzē ar kolēģiem no Daugavpils novada bibliotēkām, Liepājas un Liepājas novada publiskajām un skolu bibliotēkām. Tikšanās reizēs tiks apspriesta attālināta darba organizācija, tiešsaistes pasākumu ieviešana un vadīšana, IT rīku izvēle, apguve un pielāgošana bibliotēkas vajadzībām.

Informāciju sagatavoja:
Latgales Centrālās bibliotēkas
sabiedrisko attiecību vadītāja
Jana Konopecka
29195748
jana.konopecka@lcb.lv
www.facebook.com/lcb.lv