⚠️Ievērībai - atsevišķās portāla sadaļās turpinās darbi pakāpeniskai versiju nomaiņai.

aizvērt

Bibliotēku nedēļa Daugavpils publiskajās bibliotēkās

Bibliotēku nedēļa Daugavpils publiskajās bibliotēkās
12.04.2022

Ik gadu aprīlī Latvijas publiskajās bibliotēkās tiek aizvadīta Bibliotēku nedēļa. Šogad tā notiks no 18. līdz 24. aprīlim ar vadmotīvu “Bibliotēkas spēks: mācies, dari, iedvesmo!”. Tās ietvaros Latgales Centrālajā bibliotēkā un filiālēs būs pieejami kā klātienes pasākumi, tā arī tiešsaistes aktivitātes, kas iepazīstinās ar bibliotēkas darbu, nozīmi kopienas dzīvē un spēju iedvesmot jauniem mērķiem un sasniegumiem. Plašāka informācija pasākumu programmā.

No 19. aprīļa Latgales Centrālās bibliotēkas (LCB) Ģimenes digitālo aktivitāšu centrs sāk piedāvāt jaunu nodarbību kursu – “Scratch” programmēšanu. Septiņu nodarbību garumā būs iespēja apgūt programmēšanas algoritmu pamatus, izveidot sarunu starp personāžiem, animēt pašam savus tēlus, kā arī iejusties spēļu izstrādātāju lomā. Ar šo nodarbību kursu LCB vēlas arī iedvesmot citus bibliotekārus, jo darbinieks, kurš vadīs nodarbības, programmēšanas valodu apguvis pilnīgi patstāvīgi un vēlāk sagatavojis nodarbību programmu, lai iegūtās zināšanas nodotu tālāk.

20. aprīlī plkst. 11.00 LCB filiālē Bērnu bibliotēkā “Zīlīte” (Mihoelsa ielā 58) noritēs tikšanās ar rakstnieci, dzejnieci un tulkotāju Inesi Pakloni, kas tiks aizvadīta Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstītā projekta “Tiekamies bibliotēkā! Bērnu rakstnieki Daugavpilī” 3. kārtā. Literārās tikšanās laikā būs iespēja doties sajūtu ceļojumā un pārrunāt autores daiļdarbos lasīto, dzirdēto, redzēto. Pasākumu dalībnieku skaits ir ierobežots, nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās, zvanot pa tālruni 654 21750 vai rakstot uz e-pastu dace.jakovele@lcb.lv.

21. aprīlī plkst. 18.00 Latgales Centrālās bibliotēkas Ģimenes digitālo aktivitāšu centrā (Rīgas ielā 22a, 1. stāvā) tiks aizvadīts otrais pasākums ciklā “Kad satiekas grāmatmīļi…”. Lasītāji ir aicināti uz sarunu par dramaturga un rakstnieka Ērika Emanuēla Šmita personību un daiļradi. Pazīstamais franču-beļģu rakstnieks tiek saukts arī par cilvēka dvēseles pētnieku; viņa darbos ar izcilu vienkāršību un skaidrību, arī ar humoru un ironiju, atklājas tādas eksistenciālas tēmas kā dzīvība un nāve, ticība un reliģija, morāle, dzīves jēga u. tml. Pasākuma gaitā tiks apspriestas vairākas autora grāmatas: “Oskars un Rozā dāma”, “Pilāta evaņģēlijs”, “Кики ван Бетховен”, “Ночь огня” u. c.

Visu nedēļu Latgales Centrālās bibliotēkas tīmekļa vietnē www.lcb.lv un sociālo mediju lapās Facebook un Instagram norisināsies akcija “Bibliotekārs iedvesmo”. Bibliotekāri iejutīsies lasītāju lomā un izmantos bibliotēkas krājumā esošos nozaru literatūras izdevumus, lai apgūtu jaunas prasmes, iedibinātu veselīgus ieradumus, nostiprinātu fizisko formu un noturību pret stresu. Katrs akcijas dalībnieks sekos izvēlētās grāmatas padomiem vismaz septiņas dienas, savu pieredzi fiksējot īpašā emuārā, kas būs pieejams bibliotēkas tīmekļa vietnē, un sagatavojot īsu videostāstu, kas savukārt tiks publicēts sociālajos medijos.

Daudzveidīgu pasākumu klāstu bērniem un pieaugušajiem Bibliotēku nedēļā ir sarūpējušas arī citas LCB struktūrvienības, piemēram, ASV Informācijas centrā ikvienam interesentam būs iespēja iziet izzinošu spēli “Solve the Library Puzzle” (latv. – Atrisini bibliotēkas mīklu), bet LCB filiālē Ceriņu bibliotēkā tiks atklāta fotogrāfes, sabiedriskās darbinieces un aktīvas bibliotēkas lietotājas Ilzes Onzules pirmā personālizstāde “Uzdrīkstēties ir skaisti…”.

Bibliotēku nedēļas pasākumu publicitātes vajadzībām LCB un filiālēs to laikā var tikt veikta filmēšana un fotografēšana.

Informāciju sagatavoja:
Latgales Centrālās bibliotēkas
sabiedrisko attiecību vadītāja
Jana Konopecka
65476345
jana.konopecka@lcb.lv
facebook.com/lcb.lv