⚠️Ievērībai - atsevišķās portāla sadaļās turpinās darbi pakāpeniskai versiju nomaiņai.

aizvērt

Bibliotēkas saņēma dāvinājumā “Nepārbraukušie. Viļa un Valentīnas Vītolu dzīvesstāsts”

Bibliotēkas saņēma dāvinājumā “Nepārbraukušie. Viļa un Valentīnas Vītolu dzīvesstāsts”
02.06.2021

Ar Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Atbalsta biedrības starpniecību Vilis Vītols dāvina Daugavpils publiskajām bibliotēkām grāmatu “Nepārbraukušie. Viļa un Valentīnas Vītolu dzīvesstāsts”.

Vilis Vītols ir uzņēmējs, “Vītolu fonda” un Likteņdārza īstenotājs – “Kokneses fonda” dibinātājs. “Nepārbraukušie” ir veltījums Viļa Vītola vecākiem – Vilim un Valentīnai Vītoliem. Grāmatā ir apkopoti 16 gadu garumā krāti materiāli, un tās autors ir Edžus Vējiņš.

Grāmata ir Viļa Vītola un viņa ģimenes dzīvesstāsts, kas vienlaikus atklāj trimdas latviešu likteni un ir laikmeta liecība par viņu dzīvi Latvijā, Vācijā un Venecuēlā. Viņi līdz mūža galam turpināja cīnīties par labāku dzīvi sev un saviem bērniem un nepārstāja ticēt idejai par brīvu Latviju. Par spīti visām grūtībām Vītolu ģimenei Venecuēlā izdevās veiksmīgs būvniecības bizness. Vītolu dzimta turpinās ne tikai ar vārdu Vilis jau piecās paaudzēs, bet arī ar ļoti spēcīgu latvietības un uzņēmības gēnu.

Grāmata “Nepārbraukušie. Viļa un Valentīnas Vītolu dzīvesstāsts” ir pieejama Latgales Centrālajā bibliotēkā un filiālēs.

Informāciju sagatavoja:
Latgales Centrālās bibliotēkas
Komplektēšanas un apstrādes nodaļas vadītāja
Tatjana Hodokova
654 76342
e-pasts: tatjana.hodokova@lcb.lv
www.facebook.com/lcb.lv