⚠️Ievērībai - atsevišķās portāla sadaļās turpinās darbi pakāpeniskai versiju nomaiņai.

aizvērt

Bibliotēkas piedāvājums bērnu vasaras nometnēm

Bibliotēkas piedāvājums bērnu vasaras nometnēm
18.05.2023

Skolēnu vasaras  brīvlaikā Latgales Centrālā bibliotēka (LCB) aicina bērnu vasaras nometņu dalībniekus aizraujoši un saturīgi pavadīt brīvo laiku, piedaloties dažādās saistošās, izzinošās un izglītojošās nodarbībās un aktuālos tematiskos pasākumos.

LCB Ģimenes digitālo aktivitāšu centrs visas vasaras garumā, trešdienās un ceturtdienās, piedāvā bērnu nometnēm radošo darbnīcu “Grāmatzīme – izkrāso Daugavpili” un tematisko pasākumu “3D: domā, dari, demonstrē”.

Nodarbības “Grāmatzīme – izkrāso Daugavpili” gaitā tās dalībnieki uzzinās vairāk par Daugavpils vēsturi un pilsētas ainavu. Izvēloties kādu no Daugavpils stilizētiem attēliem, tiks dota iespēja izkrāsot un ielaminēt grāmatzīmi.

Tematiskā pasākuma “3D: domā, dari, demonstrē” gaitā, dalībnieki uzzinās gan par 3D tehnoloģiju pirmsākumiem – kad un kāpēc tika sperti pirmie soļi trīsdimensionālo tehnoloģiju attīstībā, gan arī to, kur un kādiem mērķiem šīs tehnoloģijas tiek izmantotas mūsdienās. Pasākuma otrajā daļā ikviens varēs iedzīvināt savas idejas, izmantojot 3D pildspalvu. Grupu pieteikšana pa tālruni 65449090, (skat. afišu)

Tematiskās nodarbības bērnu vasaras nometņu grupām šovasar piedāvā arī LCB Lietotāju apkalpošanas nodaļa.

Nodarbībās “Dižkoki – Daugavpils vēstures liecinieki” bērni uzzinās par dižkoku funkcijām, lielākajiem kokiem pasaulē un Latvijā, kā arī par dižkokiem Daugavpilī, salīdzinot koku mūsdienu fotogrāfijas ar fotogrāfijām Daugavpils vēstures liecībās. Nodarbību gaitā paredzētas arī radošās darbnīcas, kuru gaitā tiks rotātas atklātnes, izmantojot koku lapas un krāsainus marķierus.

Nodarbībās “Orientēšanās sports – gan ķermenim, gan prātam” bērni tiks iepazīstināti ar orientēšanās sporta veidiem un rīkiem, uzzinās, kā izskatās orientēšanās karte un kā saprast tās apzīmējumus. Nometnes dalībniekiem tiks piedāvāta arī iespēja piedalīties foto orientēšanās spēlē bibliotēkas telpās.
 
Nodarbībās “Komiksu vēsture un to aktualitāte mūsdienās” bērni uzzinās par komiksu vēsturi un aktualitāti mūsdienās, kā arī apspriedīs populārākos komiksu varoņus. Nodarbības noslēgumā bērni patstāvīgi veidos komiksu grāmatiņu un argumentēs savu izvēli.

Nodarbībās “Par tīru, zaļu Latviju!” bērniem tiks aktualizēta tēma par atkritumu šķirošanu, dabas aizsardzību, resursu taupīšanu un rūpēm par apkārtējo vidi. Noslēgumā dalībniekiem tiks piedāvāta iespēja pašiem sašķirot “atkritumus”.

Grupu pieteikšana pa tālruni 65426422, (skat. afišu)

Informāciju sagatavoja:
LCB sabiedrisko attiecību nodaļa
Tel.65476345