⚠️Ievērībai - atsevišķās portāla sadaļās turpinās darbi pakāpeniskai versiju nomaiņai.

aizvērt

Bibliotēkā skatāmi mezglošanas tehnikā veidoti darbi

Bibliotēkā skatāmi mezglošanas tehnikā veidoti darbi
01.02.2022

No 1. līdz 26. februārim Latgales Centrālās bibliotēkas ASV Informācijas centrā (Rīgas ielā 22a, 2. stāvā, Daugavpilī) skatāma Zojas Demjankovas un Daugavpils pilsētas bērnu un jauniešu centra “Jaunība” mezglošanas pulciņa izstāde “Es redzu ar savu sirdi”.

Zoja Demjankova dzimusi un uzaugusi Daugavpilī, bet jau kādu laiku dzīvo Noridžā, Lielbritānijā. Pēc vidusskolas absolvēšanas turpināja mācības Daugavpils Tirdzniecības profesionālajā vidusskolā, kur apguva pavāra un konditora profesiju. Paralēli kulinārijai Zoja nodarbojas ar sportu, ceļo un aizraujas ar mezglošanu, floristiku, kanzaši un origami mākslu. Mīlestība pret mezglošanu aizsākās jau sākumskolā, kad tika ieraudzīti pirmie darbi šajā tehnikā. Šo gadu laikā ir ņemta dalība vairākos pilsētas, reģiona un valsts mēroga lietišķās un vizuālās mākslas konkursos un saņemtas daudzas atzinības.

Liela nozīme Zojas radošās darbības attīstībā ir skolotājai Annai Skrobovai. “Skolotājas vadībā es sāku savu ceļojumu mezglošanas pasaulē, viņa ne tikai mūs mācīja, bet arī atklāja mūsu dvēselēs mīlestību pret lietišķo mākslu, vēlmi veidot un radīt skaistumu,” Zoja uzsver. “Kad atsevišķi fragmenti tiek apvienoti vienā bildē, atlasot diegu krāsas jaunam darbam, rodas aizraujoša sajūta. Katrā jaunā gleznā es izjūtu, ka pasaule ir lielāka, labāka un daudzveidīgāka, nekā likās vienu mirkli iepriekš.”

Izstādē  “Es redzu ar savu sirdi” iekļauti pilsētas skati, cilvēki un ainavas. Apmeklētājiem būs iespēja apskatīt gleznas no Zojas Demjankovas personīgās kolekcijas un gleznas, kuras darinājušas BJC “Jaunība” pulciņa “Mezglošana” audzēknes: Anna Stankova, Valērija Bučene, Sandra Vagele, Elīna Jahimoviča un Anastasija Kurča.

Izstāde pieejama Latgales Centrālās bibliotēkas ASV Informācijas centrā no 1. līdz 26. februārim, ievērojot epidemioloģiskās drošības pasākumus.

Informāciju sagatavoja:
Latgales Centrālās bibliotēkas
sabiedrisko attiecību speciālists
Dāvis Greļevskis
654 76345
davis.grelevskis@lcb.lv
https://www.facebook.com/lcb.lv