⚠️Ievērībai - atsevišķās portāla sadaļās turpinās darbi pakāpeniskai versiju nomaiņai.

aizvērt

Bibliotēkā skatāma Žannas Vērdiņas personālizstāde “Nākotnes transformācija”

Bibliotēkā skatāma Žannas Vērdiņas personālizstāde “Nākotnes transformācija”
03.08.2020

No 4. augusta Latgales Centrālās bibliotēkas Daiļliteratūras un Nozaru literatūras sektoros (Rīgas ielā 22a, 2. stāvā) skatāma Žannas Vērdiņas glezniecības personālizstāde “Nākotnes transformācija”.

Jaunā māksliniece Žanna Vērdiņa glezno abstraktā ekspresionisma manierē, pamatā jauktā tehnikā. Daiļradē nav radusi pie “sistēmas” un nevēlas dzirdēt par robežām. Viņas izpratnē daiļrade ir brīvība, un katram tā ir sava. Izstādē “Nākotnes transformācija” Žanna reflektē par pārmaiņu jēdzienu:

“Cilvēka attiecībās ar pasauli notiek nemitīga transformācija. Mainās it viss, kas ir mums apkārt, lai nekad vairs nebūtu tā, kā agrāk. Būtiska ir arī cilvēka personības transformācija. Personībai ir nemitīgi jāattīstās un jāmainās, lai labāk pielāgotos jauniem, arvien sarežģītākiem apstākļiem un uzdevumiem, ko liek priekšā dzīve. Pārmaiņas ir labākais, kas ar mums var notikt! Ja esam atvērti pārmaiņām, gatavi pārskatīt attieksmi pret sevi un apkārtējiem, mainās mūsu pasaules redzējums, notiek savu kļūdu atzīšana, un mēs varam kļūt par jaunu, labāku sevis versiju. Ar šo izstādi vēlos pievērst uzmanību pārmaiņu jēdzienam un ar to saistītajiem izaicinājumiem, kā arī aicināt ieskatīties sevī un izvērtēt savu atvērtību jaunajam, citādajam, neierastajam.”

Žanna Vērdiņa dzīvo un strādā Daugavpilī. Pirmie soļi pretim mākslai sperti Daugavpils dizaina un mākslas vidusskolā “Saules skola”. Tad sekoja studijas Daugavpils Universitātē, kur pēc bakalaura studijām absolvēta arī maģistra studiju programma “Māksla”. Drīz pēc studiju beigām Žanna atgriezās universitātē kā docētāja. Šobrīd pasniedz gleznošanu mākslas maģistrantiem, kā arī vizuālo mākslu, kompozīciju un mākslas teoriju citu programmu studējošajiem. Izstādēs piedalās kopš 2017. gada. Līdz šim piedalījusies astoņās grupas izstādēs Latvijā un Lietuvā, tostarp Daugavpils Marka Rotko mākslas centra rīkotajās Latgales reģiona mākslinieku darbu konkursa izstādēs. 2019. gadā aizvadīta arī pirmā personālizstāde.

Izstāde “Nākotnes transformācija” skatāma Latgales Centrālās bibliotēkas Daiļliteratūras un Nozaru literatūras sektoros no 4. līdz 29. augustam.

Informāciju sagatavoja:
Latgales Centrālās bibliotēkas
sabiedrisko attiecību speciāliste
Jana Konopecka
65476345
jana.konopecka@lcb.lv
www.facebook.com/lcb.lv