⚠️Ievērībai - atsevišķās portāla sadaļās turpinās darbi pakāpeniskai versiju nomaiņai.

aizvērt

Bibliotēkā skatāma izstāde par Francijas un Latvijas diplomātisko attiecību simtgadi

Bibliotēkā skatāma izstāde par Francijas un Latvijas diplomātisko attiecību simtgadi
03.05.2022

10. maijā plkst. 14.00 Latgales Centrālās bibliotēkas Daiļliteratūras sektorā (Rīgas ielā 22a, 2. stāvā) tiks atklāta informatīva izstāde “Francijas un Latvijas diplomātisko attiecību simtgade”. Fotogrāfijas no Francijas un Latvijas arhīviem, kā arī privātkolekcijām ieskicē šīs simtgades nozīmīgākos notikumus, apliecinot abas valstis vienojošās spēcīgās saites.

1921. gada 26. janvārī plkst. 17.00 Sabiedroto konferencē Parīzē Latvijas valsts tika atzīta de jure. Šo atzīšanu aktīvi atbalstīja Francijas Republikas prezidents Aleksandrs Milerāns (Alexandre Millerand) un Ārlietu ministrs Aristīds Briāns (Aristide Briand).

2021. gada 26. janvāris iezīmēja šīs starptautiskās atzīšanas un Francijas un Latvijas diplomātisko attiecību simtgadi. Lai pieminētu šīs nozīmīgās gadskārtas, Francijas vēstniecība Latvijā un Francijas institūts Latvijā piedāvā izstādi “Francijas un Latvijas diplomātisko attiecību simtgade“, kas 20 fotogrāfijās atspoguļo abu valstu politisko un kultūras attiecības simts gadu garumā no 1921. gada līdz pat šodienai.

Izstāde sāk savu ceļu Latgales Centrālajā bibliotēkā Eiropas dienas priekšvakarā, 3. maijā, un būs pieejama Daiļliteratūras un Nozaru literatūras sektoros līdz 30. maijam.

Izstādes atklāšanas pasākuma publicitātes vajadzībām tā laikā var tikt veikta filmēšana un fotografēšana.

Informāciju sagatavoja:
Latgales Centrālās bibliotēkas
sabiedrisko attiecību vadītāja
Jana Konopecka
654 76345
jana.konopecka@lcb.lv

www.facebook.com/lcb.lv