⚠️Ievērībai - atsevišķās portāla sadaļās turpinās darbi pakāpeniskai versiju nomaiņai.

aizvērt

Bibliotēkā skatāma fotoizstāde “Sarkanā maģija”

Bibliotēkā skatāma fotoizstāde “Sarkanā maģija”
04.10.2021

8. oktobrī plkst. 16.00 Latgales Centrālās bibliotēkas Daiļliteratūras sektorā (Rīgas ielā 22a, Daugavpilī, 2. stāvā, ieeja no Saules ielas) tiks atklāta Daugavpils fotostudijas “Ezerzeme – F” izstāde “Sarkanā maģija”.

Tautas fotostudija “Ezerzeme-F” ir viena no Daugavpils aktīvākajām radošajām apvienībām. Dažādās kultūras un mākslas telpās (tādās kā Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs, Māla mākslas centrs, Poļu kultūras centrs, Daugavpils teātris, viesnīca “Park Hotel Latgola”, Latgales Centrālā bibliotēka u.c.) ar apskaužamu regularitāti un panākumiem tiek rīkotas studijas dalībnieku darbu izstādes. Atsevišķi izstāžu projekti ceļo arī uz citām Latvijas un tuvāko kaimiņzemju pilsētām (Liepāju, Jūrmalu, Rīgu, Preiļiem, Bausku, Visaginu, Pleskavu). Studijas jaunākā izstāde norit Latgales Centrālajā bibliotēkā ar nosaukumu “Sarkanā maģija”, kurā skatītājiem tiek piedāvāts autoru redzējums par visdažādākajām sarkanā nokrāsām, kas sastopamas gan ainavās, gan pilsētvidē.

Sarkanā krāsa simboliski ir ļoti daudzveidīga. Mīlestība, saule, uguns, asinis, kaisle, labsajūta, karaliskā vara, vīrišķība, drosme, uzvara, dusmas, prieks, briesmas, risks, ilgas – to visu simbolizē sarkanā krāsa. Tikpat daudzveidīgs ir fotostudijas “Ezerzeme F” fotogrāfu redzējums, spēja ieraudzīt un atklāt šo krāsu savos darbos.

Ar šo izstādi fotostudija noslēdz triju izstāžu ciklu, kurš veltīts RGB krāsu modelim. Izstādes laiks nav izvēlēts nejauši, jo ekspozīcija sasaucas ar gadalaikam raksturīgajām norisēm dabā – rudens iekrāsojas visos sarkanā toņos. Sarkanā krāsa ir vispersoniskākā krāsa no visām krāsām, tā ir redzamās gaismas daļa. Sarkanā krāsa ir viena no tām, kas tiek izmantotas krāsu kodēšanai RGB krāsu modelī, kur krāsas veidojas, sajaucot trīs pamatkrāsas – sarkanu, zaļu un zilu (angliski: red-green-blue). Šo trīs pamatkrāsu 255 tonalitātes dod iespēju veidot vairāk nekā 16 miljonus dažādu nokrāsu.

Izstādē apskatāmi 30 darbi, kuru autori ir 11 fotostudijas dalībnieki: Linards Onzuls, Svetlana Pokule, Ivars Skudra, Inese Minova, Juris Buklovskis, Jūlija Kožemjakina, Pjotrs Murāns, Diāna Jakimčuka, Valērijs Cigankovs, Jeļena Ivancova, Ivars Soikāns.

Izstāde “Sarkanā maģija” pieejama Latgales Centrālās bibliotēkas Daiļliteratūras un Nozaru literatūras sektoros līdz 30. oktobrim, ievērojot epidemioloģiskās drošības noteikumus.

Ieeja izstādes atklāšanas pasākumā, uzrādot derīgu COVID-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu kopā ar ID-karti vai pasi. Pasākuma publicitātes vajadzībām tā laikā var notikt filmēšana vai fotografēšana.

Informāciju sagatavoja:
Latgales Centrālās bibliotēkas
sabiedrisko attiecību vadītāja
Jana Konopecka
654 76345
jana.konopecka@lcb.lv
www.facebook.com/lcb.lv