⚠️Ievērībai - atsevišķās portāla sadaļās turpinās darbi pakāpeniskai versiju nomaiņai.

aizvērt

Bibliotēka rīko bērnu zīmējumu konkursu “Pepija iedvesmo”

Bibliotēka rīko bērnu zīmējumu konkursu “Pepija iedvesmo”
16.10.2020

Jau kopš septembra Latgales Centrālajā bibliotēkā ir pieejama interaktīva izstāde “Sveicam Pepiju!”, kas veidota par godu zviedru rakstnieces Astridas Lindgrēnes literārā tēla Pepijas Garzeķes 75 gadu jubilejai. Lai rosinātu bērnus iepazīt Pepiju un viņas piedzīvojumus, bibliotēka izsludina bērnu zīmējumu konkursu “Pepija iedvesmo”. Konkursā aicināti piedalīties Daugavpils pilsētas un novada vispārizglītojošo skolu 4.-8. klašu skolēni.

Bērnu zīmējumu konkurss “Pepija iedvesmo” norisināsies no 16. oktobra līdz 8. novembrim. Šajā laikā Daugavpils pilsētas un novada vispārizglītojošo skolu 4.-8. klašu skolēni ir aicināti pēc savas izvēles izveidot ilustrāciju vienam no trim zviedru rakstnieces Astridas Lindgrēnes stāstiem par Pepiju Garzeķi:

  • “Pepija spēlē “sunīšus” ar policistiem”;
  • “Pepija svin dzimšanas dienu”;
  • “Pepija tiek ielūgta uz kafiju”.

Zīmējumā ir jāattēlo izvēlētā stāsta sižets, iekļaujot Pepiju un vēl vismaz 2 tēlus no šī stāsta un izceļot kādu no Pepijai piemītošajām īpašībām. Katrs dalībnieks konkursam var iesniegt tikai vienu darbu. Zīmējums kopā ar dalībnieka anketu ir jāiesniedz elektroniski, nosūtot tos uz e-pasta adresi jana.konopecka@lcb.lv ar norādi Konkursam “Pepija iedvesmo”.

Kompetenta žūrija noteiks trīs labākos darbus, izvērtējot iesniegtos zīmējumus pēc trim galvenajiem kritērijiem: idejas oriģinalitāte, atbilstība konkursa noteikumiem un tehniskais izpildījums. Katrs no trijiem konkursa laureātiem saņems balvā viedo aproci Xiaomi Mi Band 4.

Visi konkursam iesniegtie zīmējumi tiks iekļauti virtuālā izstādē, kura būs skatāma Latgales Centrālās bibliotēkas Ģimenes digitālo aktivitāšu centrā un bibliotēkas mājaslapā www.lcb.lv no 12. novembra līdz 12. decembrim. Sīkākas ziņas par konkursa prasībām, darbu vērtēšanu, uzvarētāju noteikšanu un zīmējumu eksponēšanu virtuālā izstādē konkursa nolikumā.

Bērnu zīmējumu konkurss “Pepija iedvesmo” un interaktīvā izstāde par Pepiju Garzeķi tiek piedāvāta projekta “Sveicam Pepiju!” ietvaros, kas tiek īstenots ar Zviedrijas Karalistes vēstniecības Latvijā un Zviedru institūta finansiālu atbalstu.

Informāciju sagatavoja:
projekta vadītāja,
LCB sabiedrisko attiecību vadītāja
Jana Konopecka
Tālr.: 65476345
e-pasts: jana.konopecka@lcb.lv
www.facebook.com/lcb.lv