⚠️Ievērībai - atsevišķās portāla sadaļās turpinās darbi pakāpeniskai versiju nomaiņai.

aizvērt

Bibliotēka piedāvās fotoizstādi “Par zaļu pat vēl zaļāks…”

Bibliotēka piedāvās fotoizstādi “Par zaļu pat vēl zaļāks…”
17.06.2020

No 19. jūnija Latgales Centrālās bibliotēkas Daiļliteratūras un Nozaru literatūras sektoros (Rīgas ielā 22a, 2. stāvā) skatāma Daugavpils fotostudijas “Ezerzeme-F” izstāde “Par zaļu pat vēl zaļāks…”.

Zaļās krāsas primārā nozīme visā pasaulē ir līdzīga – tā apzīmē dabu un ekoloģiju. Tāpat dažādās kultūrās zaļā krāsa simbolizē mieru, drošību, iedvesmu, svaigumu un dzīvību. Izstādē “Par zaļu pat vēl zaļāks…” skatītājiem tiek piedāvāts fotostudijas “Ezerzeme-F” biedru redzējums par zaļās krāsas dažādajām nokrāsām.

Kā atzīmē studijas vadītājs Linards Onzuls, izstādes laiks nav izvēlēts nejauši, jo ekspozīcija sasaucas ar gadalaikam raksturīgajām norisēm dabā.

“Ir vasara, apkārt viss ir zaļš, bet, ja ieskatās uzmanīgāk, var novērtēt to zaļās krāsas daudzveidību, kuru sniedz Latvijas daba un ziemeļu platuma grādu īpašā vasaras gaisma, it sevišķi rītos un garajos novakaros,” piebilst Linards.

Izstādē apskatāmi 30 darbi, kuru autori ir 11 fotostudijas dalībnieki – Linards Onzuls, Svetlana Pokule, Ivars Skudra, Jūlija Kožemjakina, Ivars Soikāns, Jurijs Buklovskis, Anatolijs Kivrins, Inese Minova, Jeļena Ivancova, Mārtiņš Onzuls un Mihails Romanovskis.

Šī izstāde ir jau otrā izstāžu ciklā, kur par vienojošo tematisko ievirzi izraudzīta konkrēta krāsa. 2019. gada februārī Latgales Centrālajā bibliotēkā tika aizvadīta izstāde “Zilā nokrāsas”, savukārt 2021. gadā tiek plānota izstāde sarkanos toņos.

Izstāde skatāma Latgales Centrālās bibliotēkas Daiļliteratūras un Nozaru literatūras sektoros no 19.  jūnija līdz 30. jūlijam.

Tautas fotostudija “Ezerzeme” ir dibināta 1980. gadā, 2010. gadā pārreģistrēta par Tautas fotostudiju “Ezerzeme-F”. Šobrīd tajā ir 17 biedru. Apvienība regulāri rīko izstādes dažādās mākslas un kultūras telpās Daugavpilī, reģionā, citur Latvijā un arī ārpus valsts robežām. Pēdējos gados par nozīmīgiem pieturas punktiem studijas biedru radošo meklējumu un pašpilnveides ceļā ir kļuvuši arī fotoplenēri un radošās darbnīcas.

Informāciju sagatavoja:
Latgales Centrālās bibliotēkas
sabiedrisko attiecību vadītāja
Inga Gedžūne
65476345
inga.gedzune@lcb.lv
www.facebook.com/lcb.lv