⚠️Ievērībai - atsevišķās portāla sadaļās turpinās darbi pakāpeniskai versiju nomaiņai.

aizvērt

Bibliotēka piedāvā tiešsaistes pasākumu par Pepiju Garzeķi

Bibliotēka piedāvā tiešsaistes pasākumu par Pepiju Garzeķi
05.01.2022

Līdz pat janvāra beigām Latgales Centrālās bibliotēkas filiāles aicina 4.-6. klašu skolēnu grupas tiešsaistē apmeklēt pasākumu “Cik labi pazīsti Pepiju Garzeķi?”. Tas tiek piedāvāts projektā “Sveicam Pepiju!” ar Zviedrijas Karalistes vēstniecības Latvijā un Zviedrijas institūta atbalstu.

Pasākuma mērķis ir rosināt skolēnus iepazīt slavenās zviedru rakstnieces Astridas Lindgrēnes radīto literāro tēlu – patstāvīgo, drosmīgo meiteni Pepiju Garzeķi – un vērtības, ko viņa iemieso. Pasākums norisināsies viktorīnas formā un klasei, sadaloties komandās, būs jācenšas atbildēt uz jautājumiem par Pepiju un viņas piedzīvojumiem, kā arī jāveic radošus uzdevumus. Pēc pasākuma – īsti Pepijas garā – visa klase saņems saldo balvu.

Aicinām pedagogus pieteikt savas klašu grupas, sazinoties ar kādu no Latgales Centrālās bibliotēkas filiālēm. Kontaktinformācija pieejama šeit. Pirms dalības pasākumā nepieciešams, lai klase būtu iepazinusies ar A. Lindgrēnes darbu “Grāmata par Pepiju Garzeķi”.

Pasākums tiek piedāvāts projektā “Sveicam Pepiju!”, kas veltīts literārā tēla Pepijas Garzeķes 75 gadu jubilejai un kuru Latgales Centrālā bibliotēka (LCB) īsteno no 2020. gada. Projektā aizvadītas šādas aktivitātes: interaktīva izstāde un tematisku spēļu akcija LCB Ģimenes digitālo aktivitāšu centrā un LCB filiālē Jaunbūves bibliotēkā, Tēva dienas orientēšanās rallijs, bērnu zīmējumu konkurss, kā arī vairāki semināri. Projekta aktivitātes finansiāli atbalsta Zviedrijas Karalistes vēstniecība Latvijā un Zviedru institūts.

Informāciju sagatavoja:
projekta vadītāja,
Latgales Centrālās bibliotēkas
sabiedrisko attiecību vadītāja
Jana Konopecka
654 76345
jana.konopecka@lcb.lv
www.facebook.com/lcb.lv