⚠️Ievērībai - atsevišķās portāla sadaļās turpinās darbi pakāpeniskai versiju nomaiņai.

aizvērt

Bibliotēka piedāvā iepazīt cigunu – ķīniešu tradicionālo veselības veicināšanas sistēmu

Bibliotēka piedāvā iepazīt cigunu – ķīniešu tradicionālo veselības veicināšanas sistēmu
03.01.2020

Janvārī Latgales Centrālajā bibliotēkā un tās filiālēs noritēs vairākas tikšanās ar sertificētu ciguna instruktori Lidiju Ribkinu. Pirmā tikšanās gaidāma 9. janvārī plkst. 12.00 Latgales Centrālās bibliotēkas pasākumu zālē (Rīgas ielā 22a, 3. stāvā). Pasākuma gaitā instruktore sniegs ieskatu ciguna mācībā un parādīs praktiskus vingrojumus veselības uzlabošanai.

“Ci Gun” jeb ciguns ir veselības veicināšanas sistēma, kura Ķīnā un Dienvidaustrumāzijā tiek praktizēta jau piectūkstoš gadu. Līdzīgi kā daudzas citas austrumu mācības arī ciguns ir ieguvis popularitāti mūsdienu rietumu sabiedrībā. Vienkāršās, plūstošās kustības ir viegli apgūstamas – tās var izpildīt pat sēdus vai guļus, nav nepieciešams speciāls aprīkojums vai vingrošanas rīki. Cigunā tiek izmantota diafragmālā elpošana, kura palīdz atjaunot enerģijas plūsmu ķermenī. Tāpat ciguns māca strādāt ar bioloģiski aktīvajiem punktiem, veikt pašmasāžu.

Latvijā ārstnieciskais ciguns ir oficiāli apstiprināta metode (kods M08), kuru savā praksē var izmantot attiecīgi sertificētas ārstniecības personas. Savukārt atveseļošanās cigunu pasniedz sertificēti instruktori, tostarp arī Lidija Ribkina. Jau vairākus gadus viņa vada ciguna nodarbības, veic austrumu masāžu un darbojas arī kā personiskās izaugsmes trenere (ICTA). Ir liela pieredze darbā ar pieaugušajiem un bērniem. Pasākumos Latgales Centrālajā bibliotēkā (LCB) tiks piedāvāts gan ieskats ciguna atveseļošanās sistēmas pamatprincipos, gan arī praktiska nodarbība. Interesenti aicināti ņemt līdzi piezīmju grāmatiņu, lai pierakstītu svarīgāko informāciju un varētu veikt vingrojumus arī mājās.

Tikšanās ar sertificētu ciguna instruktori Lidiju Ribkinu noritēs:

– 9. janvārī plkst. 12.00 LCB pasākumu zālē, Rīgas ielā 22a, 3. stāvā;

– 10. janvārī plkst. 16.30 LCB filiālē Piekrastes bibliotēkā, Aveņu ielā 40;

– 16. janvārī plkst. 16.30 LCB filiālē Jaunbūves bibliotēkā, 18. novembra ielā 161;

– 17. janvārī plkst. 16.30 LCB filiālē Ceriņu bibliotēkā, Lauska ielā 16.

Ieeja pasākumos – brīva. Pasākumu publicitātes vajadzībām to laikā var tikt veikta filmēšana un fotografēšana.

Informāciju sagatavoja:
LCB sabiedrisko attiecību speciāliste
Jana Konopecka
65476345
jana.konopecka@lcb.lv
www.facebook.com/lcb.lv