⚠️Ievērībai - atsevišķās portāla sadaļās turpinās darbi pakāpeniskai versiju nomaiņai.

aizvērt

Bibliotēkā notiks seminārs “Indivīda loma mūsdienu pasaulē: stereotipi un perspektīvas”

Bibliotēkā notiks seminārs “Indivīda loma mūsdienu pasaulē: stereotipi un perspektīvas”
16.09.2020

2020. gada 23. septembrī Latgales Centrālā bibliotēka rīko semināru “Indivīda loma mūsdienu pasaulē: stereotipi un perspektīvas”, kas paredzēts skolu pedagogiem un bibliotekāriem. Seminārā lektori no Zviedrijas un Latvijas attālināti un klātienē runās par dzimumsociālajām lomām sabiedrībā un ar tām saistītajiem stereotipiem, palīdzēs rast ierosmi darbam ar bērnu un jauniešu auditoriju, veicinot izpratni par līdzvērtīgu tiesību un resursu pieejamības nozīmi sabiedrības pilnvērtīgai attīstībai.

Seminārs tiek rīkots projektā “Sveicam Pepiju!”, ko atbalsta Zviedrijas Karalistes vēstniecība Latvijā un Zviedru institūts. Jau šobrīd Latgales Centrālās bibliotēkas Ģimenes digitālo aktivitāšu centrā ir pieejama literārā tēla Pepijas Garzeķes 75 gadu jubilejai veltīta interaktīva izstāde ar dažādām tematiskām aktivitātēm jaunākajai paaudzei. Savukārt seminārs ir paredzēts skolu pedagogiem un bibliotekāriem.

Seminārā attālināti uzstāsies Johanna Lundina, lektore no Zviedrijas, Equalate AB dibinātāja un izpilddirektore. Equalate AB ir zviedru uzņēmums, kas sniedz konsultācijas publiskajam un privātajam sektoram, palīdzot darba vietās veidot līdzvērtīgu un iekļaujošu vidi dažādām sabiedrības  grupām. Seminārā J. Lundina iepazīstinās ar Zviedrijas politiku dzimumu līdztiesības nodrošināšanā un stāstīs, kā par līdzvērtīgu tiesību, atbildības un resursu pieejamības jautājumu tiek runāts Zviedrijas skolās.   

Latviju seminārā pārstāvēs Biedrības Centrs MARTA Jaunatnes programmu vadītāja Madara Mazjāne, piedāvājot praktiskas nodarbības apvienojumā ar teorētisko bāzi. Darbnīcā “Kas ir dzimumu līdztiesība un ko tā ēd?” semināra dalībniekiem būs iespēja smelties idejas, kā ar bērniem un jauniešiem runāt par dzimumu līdztiesību, lai palīdzētu viņiem veidot cieņā un līdzvērtībā balstītas attiecības ar sevi un apkārtējiem.

Semināra norises vieta – Latgales Centrālās bibliotēkas Ģimenes digitālo aktivitāšu centrs (Daugavpilī, Rīgas ielā 22, ieeja no Ģimnāzijas ielas), semināra sākums plkst. 10.00. Dalībniekiem tiks izsniegts apliecinājums. Pieteikties semināram iespējams, aizpildot reģistrācijas anketu. Pieteikumi tiek pieņemti līdz 21. septembrim, vietu skaits ierobežots. Semināra programma – šeit.

Semināra apmeklējuma laikā tiks nodrošinātas sanitārā protokola prasības.

Semināra publicitātes vajadzībām tā laikā var tikt veikta filmēšana un fotografēšana.

Informāciju sagatavoja:

projekta vadītāja,
Latgales Centrālās bibliotēkas
sabiedrisko attiecību vadītāja
Jana Konopecka
65476345
jana.konopecka@lcb.lv
www.facebook.com/lcb.lv