⚠️Ievērībai - atsevišķās portāla sadaļās turpinās darbi pakāpeniskai versiju nomaiņai.

aizvērt

Bibliotēkā notiks Monētu dienas

Bibliotēkā notiks Monētu dienas
27.02.2012

Piektdien, 2012. gada 2. martā, Latvijas pašvaldību publiskajās bibliotēkās sāksies Monētu dienas, kas noritēs vienlaikus ar Latvijas Bankas aptauju „Latvijas gada monēta 2011”. Arī Latgales Centrālā bibliotēka aicina savus apmeklētājus nobalsot par „Latvijas gada monētu 2011” un atrisināt krustvārdu mīklu.

Jau otro gadu pēc kārtas Monētu dienu ietvaros bibliotēku apmeklētājiem tiks piedāvātas vairākas aizraujošas iespējas. Viena no tām – piedalīties balsojumā no publisko bibliotēku interneta tīkla un tādējādi nominēt „Bibliotēku gada monētu 2011”. Piedalīties balsošanā būs iespējams divu nedēļu garumā – no 2. līdz 15. martam.

Otra iespēja – atrisināt krustvārdu mīklu un kļūt par vienu no tiem, kam būs iespēja izvēlēties, kuru no septiņām monētām saņemt kā dāvanu. Lai piedalītos krustvārdu mīklas risināšanā, sākot ar 2. martu jāreģistrējas spēlei interneta vietnē www.monetudienas.lv un jāatbild uz jautājumiem, atbildes meklējot interneta resursos. Krustvārdu mīklas risināšanai arī atvēlētas divas nedēļas – tā tiks aktivizēta piektdien, 2. martā, un tajā varēs piedalīties līdz ceturtdienai, 15. martam.

Kā kļūt par „Monētu dienu bibliotēkā” dalībnieku?

Vienīgais nosacījums – jāatnāk uz bibliotēku! Var izmantot bibliotēkas lietotāju datorus vai pieslēgties bibliotēkas bezvadu (Wi-Fi) interneta tīklam ar savu portatīvo datoru. Internetā jāsameklē Monētu dienu mājas lapa, jāizpēta informācija, jānobalso un jābauda spēles prieks!

Lai iepazītos ar monētām, nobalsotu un piedalītos krustvārdu mīklas risināšanā, jāizmanto interneta vietne www.monetudienas.lv.

„Bibliotēku gada monētas 2011” nominēšana ir unikāla bibliotēku apmeklētāju izdevība paralēli vispārīgajam sabiedrības balsojumam izvēlēties savu gada monētu, kuras autors saņems „Trešā tēva dēla” un publisko bibliotēku atzinības rakstu. Bibliotēku balsojumā tiks uzskaitītas balsis, kas nodotas, izmantojot pašvaldību publisko bibliotēku tīklam pieslēgtos datorus – stacionāros vai portatīvos. Aktīvākās bibliotēkas pārstāvjiem tiks dota iespēja sveikt nominētās monētas mākslinieku aptaujas „Latvijas gada monētas 2011” svinīgajā noslēguma ceremonijā 12. aprīlī.

„Trešais tēva dēls” iesaka katram interesentam piedalīties gan balsojumā, gan krustvārdu mīklas risināšanā, tādējādi palielinot savas izredzes kļūt par kādas no Latvijas bankas 2011. gada monētām ieguvēju. Tie, kas balsos, piedalīsies loterijā, kurā tiks laimētas 35 Latvijas Bankas 2011.gadā izdotās monētas (katra no 7 monētām aizceļos pie 5 balsojuma dalībniekiem). Šī izloze notiks 12.aprīlī. Tie, kas risinās krustvārdu mīklu, piedalīsies papildu izlozē, kurā pieci pareizo atbilžu autori iegūs iespēju kā dāvanu saņemt paša izraudzīto 2011. gada Latvijas Bankas jubilejas vai piemiņas monētu.

Monētu dienu noslēgumā aktīvākās bibliotēkas, kas tiks noteiktas, summējot gan balsotājus, gan spēles – krustvārdu mīklas – dalībniekus, saņems Latvijas Bankas grāmatu komplektu.

Nāciet un atbalstiet Monētu dienas Latgales Centrālajā bibliotēkā!

Informāciju sagatavoja:
LCB galvenā bibliotekāre
T. Hodokova
tālr.:65476344
e-pasts: tatjana.hodokova@lcb.lv