⚠️Ievērībai - atsevišķās portāla sadaļās turpinās darbi pakāpeniskai versiju nomaiņai.

aizvērt

Bibliotēkā noritēs Ziemeļvalstu literatūras dienas

Bibliotēkā noritēs Ziemeļvalstu literatūras dienas
09.11.2021

No 15. līdz 21. novembrim Ziemeļeiropā un Baltijas valstīs tiks aizvadīta ikgadējā Ziemeļvalstu literatūras nedēļa. Tradicionāli tajā piedalās arī Latgales Centrālā bibliotēka un tās filiāles, piedāvājot pasākumu programmu dažādām vecuma grupām, kuru caurvij šā gada vadmotīvs – sapņi un ilgošanās.

Nedēļas gaitā straumēšanas platformā SoudCloud, Latgales Centrālās bibliotēkas profilā, tiks ievietoti Ziemeļvalstu autoru bērnu un pieaugušo literatūras fragmenti bibliotekāru lasījumā, kuros ieslēptais dziļais vēstījums ļaus iedegt cerības, sapņu un ilgu dzirksti ikviena sirdī. Lasījumi tiks publicēti arī bibliotēkas Facebook lapā.

Pieaugušajiem literatūras mīļotājiem 15. novembrī plkst. 18.00 Latgales Centrālā bibliotēka piedāvā piedalīties tiešsaistes krēslas stundā “Sapņi un ilgas Ziemeļvalstīs”. Pasākuma apmeklētājiem būs iespēja iesaistīties sarunā par Ziemeļvalstu literatūru un tās spilgtākajiem autoriem, kā arī uzzināt par bibliotēkā pieejamajām grāmatām. Pasākums notiks bilingvāli – latviešu un krievu valodā.

Pirmsskolas vecuma bērnu un skolēnu klašu grupas tiek aicinātas piedalīties Latgales Centrālās bibliotēkas Ģimenes digitālo aktivitāšu centra un filiāļu tiešsaistes pasākumos un iepazīt Ziemeļvalstu autoru – Ulfa Starka, Tūves Jansones, Astridas Lindgrēnes u. c. – radītos varoņus, to sapņus, ilgas un centienus. Pasākuma dalībniekus gaida grāmatu fragmentu skaļie lasījumi, dažādi tematiski uzdevumi un sarunas par pašu sapņiem un mērķiem.

Vairākiem pasākumiem būs iespēja pieteikties līdz pat mēneša beigām. Plašāka informācija par pasākumu norises laiku un pieteikšanos pieejama programmā.

Informāciju sagatavoja:
Latgales Centrālās bibliotēkas
sabiedrisko attiecību vadītāja
Jana Konopecka
65426065
jana.konopecka@lcb.lv
www.facebook.com/lcb.lv