⚠️Ievērībai - atsevišķās portāla sadaļās turpinās darbi pakāpeniskai versiju nomaiņai.

aizvērt

Bibliotēkā noritēs Ziemeļvalstu literatūras dienas

Bibliotēkā noritēs Ziemeļvalstu literatūras dienas
14.11.2022

No 15. līdz 21. novembrim Ziemeļeiropā un Baltijas valstīs tiks aizvadīta ikgadējā Ziemeļvalstu literatūras nedēļa. Tradicionāli tajā piedalās arī Latgales Centrālā bibliotēka un tās filiāles, piedāvājot pasākumu programmu dažādām vecuma grupām. Kopā piedalās vairāk par 2000 bibliotēku.

Šī gada nedēļas tēma ir "Daba  Ziemeļvalstīs" un tēma tiek izmantota kā apvienojošais motīvs gan izvēlētajām skaļās lasīšanas grāmatām, gan literatūras nedēļas aktivitātēm un pasākumiem.

Tēma ir izvēlēta ļoti aktuāla mūsu valsts kulturālajā kontekstā. Mūsu kultūrā var saredzēt mīlestību pret dabu, kas ir mums ļoti tuva. Daba ieņem nozīmīgu vietu mūsu ziemeļu stāstos un literārajā tradīcijā. Ziemeļu daba mūs vieno, iestiprina  kopīgas vērtības, tā stiprina personisko sabiedrību. Tā arī vēsta par daudzveidību un bagātībām, par atšķirībām, kuras pastāv starp mums. Daba mūs arī vilina. Daudzi autori apraksta varoņu jūtas caur dabas skatiem.

Katru gadu jauna tēma piedāvā jaunu saturu, enerģiju, pašā vidū – vienojošais simbols, koplasīšana ar citam Ziemeļu valstīm: to pašu grāmatu un tajā pašā laikā. Tas rada sajūtu, ka esam kopā.

Šogad kopīgai lasīšanai ir piedāvātas 2 grāmatas.  Bērnu uzmanībai būs piedāvāta bilžu grāmata "Ja tu satiec lāci". Pieaugušiem lasītājiem ir piedāvāta grāmata "Zuša evaņģēlijs", kuru sarakstījis zviedru žurnālists Patriks Svensons.

 

Bibliotēku pasākumiem būs iespēja pieteikties līdz pat mēneša beigām. Plašāka informācija par pasākumu norises laiku un pieteikšanos pieejama programmā.

 

Informāciju sagatavoja:
Latgales Centrālās bibliotēkas
sabiedrisko attiecību specialiste
Vita Vērdiņa
654 76345
vita.verdina@lcb.lv
https://www.facebook.com/lcb.lv