⚠️Ievērībai - atsevišķās portāla sadaļās turpinās darbi pakāpeniskai versiju nomaiņai.

aizvērt

Bibliotēkā norit Patriotu dienas

Bibliotēkā norit Patriotu dienas
12.11.2020

Valsts dibināšanas svētkus sagaidot, Latgales Centrālā bibliotēka un tās filiāles piedāvā virkni attālinātu pasākumu dažāda vecuma interesentiem, tostarp bibliotekārās stundas visām klašu grupām, virtuālas izstādes un tematiskas aktivitātes bibliotēku Facebook lapās.    

Patriotu dienu pasākumi šogad lielākoties norit attālināti. Latgales Centrālā bibliotēka (LCB) un tās filiāle Gaismas bibliotēka piedāvā virtuālas izstādes. LCB un filiāļu darbinieki izveidojuši virtuālu fotoizstādi “Mums viņa ir visskaistākā tik un tā”. Tajā pašrocīgi uzņemtās fotogrāfijas, kurās iemūžināti nozīmīgi mirkļi, skati un ainavas, atklāj īpašo saikni ar katram savu Latviju. Izstāde no 16. novembra skatāma LCB mājaslapā www.lcb.lv un bibliotēkas Facebook lapā.

Savukārt LCB filiāle Gaismas bibliotēka ar digitālu izstādi “Pasaku istabā” aicina pievērst uzmanību mūsu dzimtenes talantīgajiem novadniekiem. Izstādē aplūkojami plaši pazīstamā Daugavpils mākslinieka Pjotra Hudobčonoka 3D formāta darbi – gada mēnešus ilustrējoši šķīvīši ar izteiksmīgām figūriņām un pasaku tematikā veidotas kompozīcijas stikla ietvarā (akvāriji). Izstāde pieejama Gaismas bibliotēkas Facebook lapā no 14. novembra.

Bibliotēku sociālo tīklu lapās noritēs arī vairākas akcijas. LCB filiāle Bērnu bibliotēka “Zīlīte” savā Facebook lapā rīko Valsts svētkiem veltītu zibakciju “Uzdāvini ornamentu Latvijai!”. Akcijas dalībnieki līdz 24. novembrim aicināti ievietot savā Facebook profilā fotogrāfiju ar latviešu ornamentu, kas var būt veidots no dažādiem materiāliem, atzīmēt ierakstā @lcb.Bernu.biblioteka un iesaistīt akcijā arī radus un draugus.

LCB filiāle Jaunbūves bibliotēka piedāvā iesaistīties apsveikumu maratonā “Sveicam Latvijas Valsts svētkos!”. Lai dalītos kopīgā svētku sajūtā, no 17. novembra Jaunbūves bibliotēkas Facebook lapā ikviens interesents ir aicināts ievietot sveicienus un laba vēlējumus Latvijas dzimšanas dienā.

Bibliotēkas ir sagatavojušas arī plašu attālinātu pasākumu klāstu dažāda vecuma skolēnu grupām. Skolēni tiks iepazīstināti ar Latvijas kultūras mantojumu, izzinās latviešu tautas tradīcijas un vērtības, iepazīs Latgales un Daugavpils vēsturi, ievērojamas vietas un izcilas personības. Latgales Centrālās bibliotēkas sagatavotā bibliotekārā stunda “Nezināmais zināmajā” ļaus uzzināt par fotogrāfijas attīstību Latvijā un iepazīt fotogrāfa darba nianses.

Plašāka informācija Patriotu dienu pasākumu programmā.

Informāciju sagatavoja:
Latgales Centrālās bibliotēkas
sabiedrisko attiecību vadītāja
Jana Konopecka
654 76345
jana.konopecka@lcb.lv
www.facebook.com/lcb.lv