⚠️Ievērībai - atsevišķās portāla sadaļās turpinās darbi pakāpeniskai versiju nomaiņai.

aizvērt

Bibliotēka cilvēkiem ar īpašām vajadzībām palīdz apgūt datorprasmes mājās

Bibliotēka cilvēkiem ar īpašām vajadzībām palīdz apgūt datorprasmes mājās
26.09.2011

Akcijas  „Bibliotēka dodas pie lietotāja” Latvijā tika uzsākta vasarā un turpināsies līdz 16 oktobrim. Latgales Centrālā bibliotēka ir to 28 Latvijas publisko bibliotēku skaitā, kurām SIA „Lattelecom” uzdāvināja portatīvo datoru ar mobilā interneta pieslēgumu. Uz datora ir instalēts „Trešā tēva dēla” izstrādātais kurss informācijas tehnoloģiju pamatiemaņu apguvei. Sākotnēji tika apzināti cilvēki, kas vēlas saņemt šo pakalpojumu mājās, pēc tikšanās un individuāla mācību plāna un grafika  sastādīšanas, tika uzsākts darbs.

Latgales Centrālā bibliotēka datoru lietošanā mājās  šobrīd apmāca piecus daugavpiliešus. Šiem cilvēkiem ir dažāda veida slimības vai invaliditāte, kas viņus piesaista mājām, un viņi paši uz bibliotēku atnākt nevar.

Apmācību programma sastādīta pamatojoties gan uz „Trešā tēva dēla” izstrādāto mācību kursu cilvēkiem ar ierobežotām sociālas aktivitātes iespējām, gan izmantojot Lattelecom projekta „Pieslēdzies, Latvija!” pašmācības datorskolas „Mācies pats” kursu datorzināšanu apguvei. Apmācības organizē un vada LCB automatizācijas nodaļas vadītājs Aleksejs Sidorovs, kas bibliotēkā, mācot datorzināšanas senioriem, ir guvis labu pieredzi, kas lieti noder darbā mājas apmācībā cilvēkiem ar īpašām vajadzībām.

Latgales Centrālā bibliotēka joprojām gaida zvanus no cilvēkiem, kuri vēlas piedalīties šajā akcijā, viņi var pieteikties apmācībām un apgūt datora un interneta lietošanas iemaņas savas dzīves kvalitātes uzlabošanai.

Informāciju sagatavoja
LCB vadītājas vietniece
Dz.Stupāne
Tālr. 65476341