⚠️Ievērībai - atsevišķās portāla sadaļās turpinās darbi pakāpeniskai versiju nomaiņai.

aizvērt

Bibliotēkā atkal būs pieejami datorkursi senioriem

Bibliotēkā atkal būs pieejami datorkursi senioriem
01.10.2021

Oktobrī Latgales Centrālajā bibliotēkā atsāksies datorprasmju apmācība senioriem, piedāvājot bez maksas apgūt pamata iemaņas darbā ar datoru, internetu un dažādām noderīgām programmām. Kopumā šādus kursus bibliotēka piedāvā jau vairāk nekā 10 gadus, šajā laikā apmācīti 669 cilvēki.

Apmācību programma sastāv no 15 nodarbībām, kuru laikā seniori apgūst prasmes darbā ar Windows saimes operētājsistēmu (operētājsistēmas struktūra, darbs ar datnēm, mapēm un programmatūru), iepazīstas ar Microsoft Office teksta redaktoru (darbs ar tekstu un tā noformēšana) un iemācās izmantot internetu (informācijas meklēšana internetā, tās organizēšana un strukturēšana, pārsūtīšana uz datoru un ārējiem datu nesējiem, e-pasts, Skype u. c.).

Kursu ilgums ir atkarīgs arī no tā, cik ātri dalībniekiem izdodas apgūt jaunās zināšanas un iemaņas. Ja nepieciešams, nodarbību skaits tiek palielināts. Apmeklējot pilnu nodarbību ciklu, seniori turpmāk pratīs atrast nepieciešamo informāciju, ziņu portālos lasīt par Latvijā un pasaulē notiekošo, sazināties ar radiem un draugiem, izmantojot interneta priekšrocības, un lietot citas datorsistēmu sniegtās iespējas. Datorkursu noslēgumā dalībniekiem tiek izsniegts apliecinājums.

Šobrīd atbilstoši epidemioloģiskās drošības noteikumiem datorkursi ir pieejami interesentiem ar derīgu Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu. Turpinās jaunu grupu veidošana – lai pieteiktos kursiem, lūdzam zvanīt pa tālruni 654 76343 vai 654 49090.

Informāciju sagatavoja:
Latgales Centrālās bibliotēkas
Automatizācijas nodaļas vadītājs
Aleksejs Sidorovs
654 76343
aleksejs.sidorovs@lcb.lv
www.facebook.com/lcb.lv