⚠️Ievērībai - atsevišķās portāla sadaļās turpinās darbi pakāpeniskai versiju nomaiņai.

aizvērt

Bibliotēkā apskatāma Elitas Gudziševskas sveču izstāde

Bibliotēkā apskatāma Elitas Gudziševskas sveču izstāde
01.02.2022

Līdz 28. februārim Latgales Centrālās bibliotēkas Nozaru literatūras sektorā (Rīgas ielā 22a, 2. stāvā, Daugavpilī) pieejama Elitas Gudziševskas sveču izstāde.

Elitas radītās sveces ir īpašas, tās ir veidotas no ekoloģiskiem materiāliem, rotātas ar dabas elementiem un Latvijas pļavu ziediem. Sveču meistare savos darbos lielākoties izmanto rapšu vasku, jo tas deg tīrāk un ilgāk nekā parafīns. Noslēdzot apmācības par ēteriskajām eļļām, Elita ir saņēmusi sertifikātu “Aroma club Eurasia certificate Aromatheropy for home@family”, kā arī Jūrmalas profesionālajā vidusskolā apguvusi kursu “Sveču liešana, materiālu sagatavošana”.

Izstādē bibliotēkā skatāmas dažnedažādas sveces – sirds, pūces, taureņa, olas un ziedu formā, kā arī sveces krūzītēs un citos karstumizturīgos traukos. Izstāde pieejama, ievērojot epidemioloģiskās drošības pasākumus.

Senie latvieši februāri dēvēja par sveču mēnesi, savukārt Sveču diena, 2. februāris, saukta arī par Ziemas Māras dienu, Svecaini, Grabenīcu u. c. Sveču diena iezīmē ziemas vidu, šajā dienā latvieši parasti lēja sveces no aitu taukiem vai vaska. Svece izsenis ir siltuma un gaismas simbols.

Informāciju sagatavoja:
Latgales Centrālās bibliotēkas
Lietotāju apkalpošanas nodaļas vadītāja
Jeļena Dusjavičiene
654 26065
jelena.dusjaviciene@lcb.lv
https://www.facebook.com/lcb.lv