⚠️Ievērībai - atsevišķās portāla sadaļās turpinās darbi pakāpeniskai versiju nomaiņai.

aizvērt

Bibliotēka aicina uz tikšanos ar rakstnieku Paulu Bankovski

Bibliotēka aicina uz tikšanos ar rakstnieku Paulu Bankovski
07.11.2018

15. novembrī Daugavpilī viesosies latviešu rakstnieks Pauls Bankovskis, lai iepazīstinātu ar savu romānu “18”, kurš 2014. gadā iznāca apgāda “Dienas Grāmata” vēstures romānu sērijā “Mēs. Latvija, XX gadsimts”. Pasākums turpina literāru tikšanos ciklu ar populāriem latviešu autoriem, kuru šoruden rīko Latgales Centrālā bibliotēka Valsts kultūrkapitāla fonda finansēta projekta “Dialogs. Rakstnieki Daugavpilī” 4. kārtas ietvaros.

Literārā projekta “Dialogs. Rakstnieki Daugavpilī” ietvaros Latgales Centrālā bibliotēka turpina iepazīstināt daugavpiliešus ar spilgtiem latviešu rakstniekiem, kuri savā daiļradē pievēršas Latvijas 20. gadsimta vēstures līkločiem. Līdz šim Daugavpilī jau viesojās Andris Akmentiņš (“Skolotāji”), Guntis Berelis (“Vārdiem nebija vietas”) un Arno Jundze (“Sarkanais dzīvsudrabs”). Valsts svētku nedēļā, 15. novembrī, viņiem pievienosies Pauls Bankovskis sarunai par romānu “18”, kurš tāpat kā augšminētie darbi iznācis apgāda “Dienas Grāmata” vēstures romānu sērijā “Mēs. Latvija, XX gadsimts”. Tajā autors reflektē par 1917./1918. gada notikumiem Latvijā īsi pirms valsts dibināšanas, sev raksturīgajā apcerīgajā manierē risinot tādas tēmas kā vēsture, laiks un valstiskums.

Publicists, rakstnieks, scenārists Pauls Bankovskis ir viens no 20./21. gadsimta mijas ražīgākajiem un atzītākajiem Latvijas prozaiķiem. Daudzu romānu un stāstu krājumu autors, rakstījis arī bērniem. Daudzkārt apbalvots ar prestižām kultūras godalgām (žurnāla “Karogs” un Raimonda Gerkena romānu konkurss, Jāņa Baltvilka balva, Prozas lasījumu galvenā godalga, Nacionālā kino balva “Lielais Kristaps”). Jaunākais romāns “18” ir ticis nominēts Latvijas Literatūras gada balvai kā 2014. gada labākais prozas darbs. Atsevišķi autora darbi tulkoti un izdoti Lielbritānijā, Somijā, Čehijā un Vācijā.

Romānā “18” aplūkotais laika nogrieznis ir gads līdz Latvijas valsts dibināšanai. Lasītājam piedāvātais vēstījums par šo juceklīgo, gluži reālu nāves briesmu, neziņas, trauksmes un bažu caurstrāvoto laiku, kad Latvijas teritoriju pārstaigāja svešas varas un doma par pašiem savu valsti bija drīzāk sapnis un neaizsniedzams ideāls, ir aizkustinoši personisks un subjektīvs, jo grāmata ir veidota dienasgrāmatas formā. Viens rakstītājs ir 1917./1918. notikumu liecinieks, otru autors novieto tagadnē. Abus šķir simts gari gadi, taču kā viens, tā otrs, vētījot domas savos apziņas apcirkņos, meklē atziņu graudus un cenšas atbildēt vismaz pats sev – kas ir valsts, kādai tai jābūt un kādēļ tā vispār vajadzīga indivīdam, sabiedrībai, tautai.

Tikšanās ar romāna “18” autoru Paulu Bankovski gaidāmas ceturtdien, 15. novembrī, plkst. 12.00 Latgales Centrālās bibliotēkas Nozaru literatūras sektorā (Rīgas ielā 22a, 2. stāvā) un plkst. 14.00 Daugavpils 12. vidusskolā (Kauņas ielā 8). Ieeja pasākumos – brīva. Grupu apmeklējumus aicinām iepriekš saskaņot pa tālruni 654 76345.

Sabiedrības informēšanas vajadzībām pasākumu laikā var tikt veikta filmēšana un fotografēšana. Pasākumu publicitātes attēlā izmantots Paula Bankovska grāmatas vāka fragments un autora portrets (latvianliterature.lv).

 

 

 

Informāciju sagatavoja:
LCB sabiedrisko attiecību vadītāja
Inga Gedžūne
Tālr.: 65476345
e-pasts: inga.gedzune@lcb.lv
www.facebook.com/lcb.lv