⚠️Ievērībai - atsevišķās portāla sadaļās turpinās darbi pakāpeniskai versiju nomaiņai.

aizvērt

Bibliotēka aicina uz tikšanos ar rakstnieku Arno Jundzi

Bibliotēka aicina uz tikšanos ar rakstnieku Arno Jundzi
24.10.2018

1. novembrī Daugavpilī viesosies latviešu rakstnieks Arno Jundze, lai iepazīstinātu ar savu romānu “Sarkanais dzīvsudrabs”, kurš 2017. gadā iznāca apgāda “Dienas Grāmata” vēstures romānu sērijā “Mēs. Latvija, XX gadsimts”. Pasākums turpina literāru tikšanos ciklu ar populāriem latviešu autoriem, kuru šoruden rīko Latgales Centrālā bibliotēka Valsts kultūrkapitāla fonda finansēta projekta “Dialogs. Rakstnieki Daugavpilī” 4. kārtas ietvaros.

Literārā projekta “Dialogs. Rakstnieki Daugavpilī” ietvaros Latgales Centrālā bibliotēka turpina iepazīstināt daugavpiliešus ar spilgtiem latviešu rakstniekiem, kuri savā daiļradē apcer Latvijas 20. gadsimta vēstures līkločus. Septembrī un oktobrī Daugavpilī jau viesojās Andris Akmentiņš (“Skolotāji”) un Guntis Berelis (“Vārdiem nebija vietas”). 1. novembrī viņiem pievienosies Arno Jundze sarunai par romānu “Sarkanais dzīvsudrabs”, kurš tāpat kā abi augšminētie darbi iznācis apgāda “Dienas Grāmata” vēstures romānu sērijā “Mēs. Latvija, XX gadsimts”.

Arno Jundze ir viens no šobrīd aktuālākajiem latviešu prozaiķiem. Guvis plašu popularitāti kā rakstnieks un kultūras žurnālists. Kopš 2015. gada ieņem Latvijas Rakstnieku savienības priekšsēdētāja posteni. Sarakstījis grāmatas bērniem un romānu pusaudžiem, stāstu krājumu “Gardo vistiņu nedēļa” (2012), romānus “Putekļi smilšu pulkstenī” (2014), “Bergs & relikviju mednieki” (2016) un “Sarkanais dzīvsudrabs” (2017). Darbi tikuši nominēti prestižām kultūras godalgām, ieguvuši vairākus apbalvojumus.

Arno Jundzes jaunākā romāna “Sarkanais dzīvsudrabs” darbība risinās pavisam nesenā pagātnē – 90. gadu Latvijā īsi pēc neatkarības atgūšanas. Tas ir kardinālu pārmaiņu laiks, kad strauji brūk vecā iekārta un tās vietā veidojas jauna valsts un sabiedrība. To sarežģītais tapšanas ceļš lielai daļai kļūst par nopietnu pārbaudījumu, rūpēm par izdzīvošanu jaunajos apstākļos noliekot smagu izvēļu priekšā un sašķiebjot ne vienu vien morāles kompasu. Vēstījuma dinamisko ritmu veido pamīšus izkārtotas vienkāršu Latvijas ļaužu dzīves epizodes, kas risinās uz valstiski nozīmīgu notikumu fona, sākot ar 1989./ 90. gada jaungada nakti un noslēdzoties uz jaunas tūkstošgades sliekšņa. Sapņi un cerības, sasniegumi un vilšanās spilgtā Latvijas nesenās pagātnes mozaīkā, kurā savu krāsas akcentu dod arī noslēpumiem apvītais “sarkanais dzīvsudrabs”.

Tikšanās ar romāna “Sarkanais dzīvsudrabs” autoru Arno Jundzi gaidāmas ceturtdien, 1. novembrī, plkst. 12.00 Latgales Centrālās bibliotēkas Nozaru literatūras sektorā (Rīgas ielā 22a, 2. stāvā) un plkst. 14.00 Daugavpils Staņislava Broka Mūzikas vidusskolā (Kandavas ielā 2a). Ieeja pasākumos – brīva. Grupu apmeklējumus aicinām iepriekš saskaņot pa tālruni 654 76345.

Sabiedrības informēšanas vajadzībām pasākumu laikā var tikt veikta filmēšana un fotografēšana. Pasākumu publicitātes attēlā izmantots Arno Jundzes grāmatas vāka fragments un autora portrets (latvianliterature.lv).

 

 

 

Informāciju sagatavoja:
LCB sabiedrisko attiecību vadītāja
Inga Gedžūne
Tālr.: 65476345
e-pasts: inga.gedzune@lcb.lv
www.facebook.com/lcb.lv