⚠️Ievērībai - atsevišķās portāla sadaļās turpinās darbi pakāpeniskai versiju nomaiņai.

aizvērt

Bibliotēka aicina uz tikšanos ar rakstnieci Ingunu Ulu Cepīti

Bibliotēka aicina uz tikšanos ar rakstnieci Ingunu Ulu Cepīti
27.11.2018

6. decembrī Daugavpilī viesosies latviešu rakstniece Inguna Ula Cepīte, lai iepazīstinātu ar savu bērnības atmiņās balstīto romānu “Ulsiks”, kurš pērn iznāca apgādā “Dienas Grāmata” un vēsta par autores dzīves pieredzi 60.-70. gadu Latvijā. Pasākums noslēdz literāru tikšanos ciklu ar populāriem latviešu autoriem, kuru šoruden rīko Latgales Centrālā bibliotēka Valsts kultūrkapitāla fonda finansēta projekta “Dialogs. Rakstnieki Daugavpilī” 4. kārtas ietvaros.

Tikšanās ar Ingunu Ulu Cepīti liek punktu projekta “Dialogs. Rakstnieki Daugavpilī” 4. kārtas sarīkojumu ciklam, kuru šoruden īstenoja Latgales Centrālā bibliotēka. Tā gaitā Daugavpilī viesojās četri izcili latviešu autori, kuri apcerējuši Latvijas 20. gadsimta vēstures līkločus apgāda “Dienas Grāmata” leģendārajā vēstures romānu sērijā “Mēs. Latvija, XX gadsimts” – Andris Akmentiņš (“Skolotāji”), Guntis Berelis (“Vārdiem nebija vietas”), Arno Jundze (“Sarkanais dzīvsudrabs”) un Pauls Bankovskis (“18”). Decembrī viņiem pievienojas Inguna Ula Cepīte ar savu bērnības atmiņās balstīto autobiogrāfisko romānu “Ulsiks”, kurā ar lielu gaišumu, sirsnību un dzirkstošu humoru tēlota latviešu radošās inteliģences aprindās augošas meitenes dzīve 20. gadsimta 60.-70. gados.

Slaveno kordiriģentu Ausmas Derkēvicas un Imanta Cepīša meita Inguna Ula Cepīte literatūrā ienāca kā izdevēja. Pēc Latvijas Valsts universitātes Filoloģijas fakultātes Žurnālistikas nodaļas absolvēšanas stājusies apgāda “Pētergailis” vadītājas amatā, gadu gaitā veidojot to par vienu no vadošajām mācību literatūras un latviešu oriģinālliteratūras izdevniecībām Latvijā. Bijusi daudzu bērnu grāmatu redaktore. Kopā ar Juri Zvirgzdiņu sarakstījusi divas grāmatas jaunākā skolas vecuma bērniem – “No Rīgas līdz Rīgai” (2014) un “Cekulaina zīle dzied” (2015).

Ingunas Ulas Cepītes autobiogrāfiskajā romānā “Ulsiks” (2017, “Dienas Grāmata”) lasītāja priekšā atklājas vesels laikmets – 60.-70. gadu padomju Latvijas sadzīve, politiskās un kultūras norises tiek skatītas mazas meitenītes acīm. Laikmeta tumšās puses, kas bērnam ir apjaušamas tikai aptuveni, līdzsvaro apbrīnojami gaišais un raitais ikdienas norišu tēlojums, kurā dzirksteļo nebēdnīgs humors un bērnam piemītošā pozitīvā, saulainā pasaules uztvere. Ņipro, zinātkāro “ķibeļu magnētu” Ulsiku kritiķi jau ir paspējuši ierindot līdzās tādām latviešu autobiogrāfiskās literatūras varonēm kā Annas Brigaderes Annele un Vizmas Belševicas Bille. Augsts novērtējums romāna mākslinieciskajai un kultūrvēsturiskajai vērtībai ir arī tā iekļaušana 2018. gada Bērnu, jauniešu un vecāku žūrijas grāmatu kolekcijā.

Tikšanās ar romāna “Ulsiks” autori Ingunu Ulu Cepīti gaidāmas ceturtdien, 6. decembrī, plkst. 12.00 Latgales Centrālās bibliotēkas Nozaru literatūras sektorā (Rīgas ielā 22a, 2. stāvā) un plkst. 14.20 Daugavpils Saskaņas pamatskolā (Saules ielā 7). Ieeja pasākumos – brīva. Grupu apmeklējumus aicinām iepriekš saskaņot pa tālruni 654 76345.

Sabiedrības informēšanas vajadzībām pasākumu laikā var tikt veikta filmēšana un fotografēšana. Pasākumu publicitātes attēlā izmantots Ingunas Ulas Cepītes grāmatas vāka fragments un autores portrets (nra.lv).

 

 

 

Informāciju sagatavoja:
LCB sabiedrisko attiecību vadītāja
Inga Gedžūne
Tālr.: 65476345
e-pasts: inga.gedzune@lcb.lv
www.facebook.com/lcb.lv