⚠️Ievērībai - atsevišķās portāla sadaļās turpinās darbi pakāpeniskai versiju nomaiņai.

aizvērt

Bērnu bibliotēkā “Zīlīte” pieejama animācijas filmu un audio pasaku izstāde

Bērnu bibliotēkā “Zīlīte” pieejama animācijas filmu un audio pasaku izstāde
28.12.2021

Līdz 2022. gada 31. janvārim Latgales Centrālās bibliotēkas filiālē Bērnu bibliotēkā “Zīlīte” (Mihoelsa ielā 58, Daugavpilī) ir skatāmas animācijas filmas un klausāmas audio pasakas bērniem pēc Ivetas Brikmanes stāstu grāmatām “Septiņi stāsti par notiņām” un “Pa pēdām notiņām”.

Valsts kultūrkapitāla fonda mērķprogrammas “KultūrELPA” projekta “Animācijas un audio pasakas Ivetas Brikmanes stāstu grāmatām “Septiņi stāsti par notiņām” un “Pa pēdām notiņām”” ietvaros ir tapušas septiņas izglītojošas animācijas filmas par notīm un 16 audiopasakas par mūzikas teoriju. Idejas autori Iveta un Kristaps Brikmaņi atzīst: “Galvenā doma – padarīt mūzikas teoriju par notīm saprotamu un viegli uztveramu dažāda vecuma bērniem. Stāsta formāts tiek izmantots, lai spētu aizraut un radītu līdz pārdzīvojumu. Katrai notij ir izveidots savs vizuāls tēls, ar savu raksturu un personību. Bieži vien šiem tēliem stāstā ir veidotas vārdu spēles, lai bērnam rastos asociācija, kas tā ir par noti.”

Brikmaņu ģimene atzīmē, ka izveidotās izstādes mērķauditorija ir bērni no divu līdz 10 gadu vecumam, kā arī vecāki un mūzikas pedagogi, kas strādā ar bērniem pirmsskolā, sākumskolā un interešu izglītībā. Animācijas filmām ir subtitri latviešu valodā, lai informāciju var uztvert bērni ar dzirdes traucējumiem, savukārt audio pasakas ir veidotas, lai šis materiāls būtu pieejams arī bērniem ar redzes traucējumiem.

Animācijas filmu un audio pasaku izstāde ir pieejama Latgales Centrālās bibliotēkas filiālē Bērnu bibliotēkā “Zīlīte” no 2021. gada 27. decembra līdz 2022. gada 31. janvārim, ievērojot epidemioloģiskās drošības pasākumus.

Informāciju sagatavoja:
Latgales Centrālās bibliotēkas filiāles
Bērnu bibliotēkas “Zīlīte” vadītāja
Dace Jakovele
654 21750
dace.jakovele@lcb.lv
www.facebook.com/lcb.Bernu.biblioteka