⚠️Ievērībai - atsevišķās portāla sadaļās turpinās darbi pakāpeniskai versiju nomaiņai.

aizvērt

Autorus aicina piedalīties literatūras konkursā “Latgolys prozys skaitejumi 2022”

Autorus aicina piedalīties literatūras konkursā “Latgolys prozys skaitejumi 2022”
06.10.2022

Lai veicinātu literāro procesu Latgalē un latgaliski rakstītu darbu radīšanu Latvijā, jau trešo reizi biedrība “LgSC” izsludina konkursu “Latgolys prozys skaitejumi 2022” (Latgales prozas lasījumi 2022). Konkursā aicināti piedalīties prozas autori neatkarīgi no vecuma. Konkursa noslēguma pasākums, kas 8. decembrī notiks Rēzeknē, būs starptautiskā festivāla “Prozas lasījumi 2022” daļa, kā arī konkursa uzvarētājam būs iespēja piedalīties festivāla noslēguma pasākumā Rīgā.

Literārā prozas tekstu konkursa “Latgolys prozys skaitejumi 2022” moto ir “Kur ir muna sāta?” (Kur ir manas mājas?). Autori aicināti iesūtīt pašu radītus un līdz šim nepublicētus tekstus latgaliešu rakstu valodā vai latviešu literārajā valodā. Darbi tiks vērtēti, uzsvaru liekot nevis uz teksta valodu, bet literārā teksta kavalitāti un piederību Latgales kultūrtelpai, tā atklājot reģiona īpatnības un parādot latgaliskumu tā plašākajās nozīmēs. Konkursā iesniegtos darbus vērtēs žūrija vismaz trīs Latvijas literatūras procesos iesaistītu cilvēku sastāva. Konkursā trīs visvairāk punktu saņēmušie autori saņems atlīdzības par darbu publicēšanu 350, 250 un 150 eiro apmērā.

Biedrības “LgSC” vadītāja Edīte Husare par šī gada konkursa moto saka: “Sova sāta i sātys sajiuta itymā laikā ir cīši vuoreiga byušona – kaids palīk bez sātys karadarbeibys deļ, kaids puorsaceļ iz cytu vītu i rauga sātys sajiutu radeit nu jauna. Taipat rudiņs ir ari laiks, kod studenti nūbrauc studēt iz leluokom piļsātom, pamatūt dzymtuos sātys, bet cyts otkon kai ba fiziski ir sātā, bet voi tī kluotyn ir ari sovys vītys sajiuta…? Aicynojam ituo gods konkursa dalinīkus atkluot konkursa moto “Kur ir muna sāta?” vysdažaiduokūs leimiņus!”

Piedalīties konkursā “Latgolys prozys skaitejumi 2022” var, iesneidzot darbus – esejas, stāstus, romānu fragmentus (7000–12 000 zīmju apmērā) – līdz šī gada 4. novembrim, sūtot tos biedrībai “LgSC” uz e-pastu lgsc@lgsc.lv ar norādi “Latgolys prozys skaitejumi 2022”. Pieteikumā jābūt teksta elektroniskajai versijai, ziņām ar autoru (vārds, uzvārds, dzimšanas gads, nodarbošanās, īsa radošā biogrāfija (3–4 teikumi)) un kontaktinformācijai (telefona numurs, e-pasts). Ar pilnu konkursa nolikumu var iepazīties TE.

“Latgolys prozys skaitejumi 2022” noslēguma pasākums būs šī gada 8. decembrī plkst. 20.30 kā klātienē Rēzeknē, tā video formātā starptautiskā literatūras festivāla “Prozas lasījumi 2022” mājaslapā un latgaliešu kultūras ziņu portālā lakuga.lv. Plašāka informācija par pasākumu būs novembra otrajā pusē. Labāko tekstu autori piedalīsies konkursa noslēgumā ar savu darbu lasījumiem, kā arī konkursa uzvarētājs tiks aicināts piedalīties festivāla “Prozas lasījumi” noslēguma dienas pasākumos 11. decembrī.

Konkurss “Latgolys prozys skaitejumi” pirmo reizi notika 2020. gadā. Pirmajās divās konkursa norises reizēs par uzvarētāju tika atzīta tekstilmāksliniece un literāte Annele Slišāne ar īsstāstu ciklu no pēc tam izdotajiem krājumiem “tuoraga stuosti” un “tuoraga stuosti. pīns”. Labāko autoru vidū pirmajos gados bija arī Ilze Sperga, Evika Muizniece un Evija Martukāne-Laganovska.

Biedrība “LgSC” (iepriekš “Latgolys Studentu centrs” ir nevalstiska organizācija, kas apvieno cilvēkus, kuriem ir svarīgi saglabāt un attīstīt Latgales un latgalisko kultūrtelpu, latgaliešu valodu. Biedrība allaž ir centusies vispirms atbalstīt jaunus latgaliešu autorus un izdot kvalitatīvu literatūru.

Festivāls “Prozas lasījumi” notiek no 1995. gada, to rīko Latvijas Rakstnieku savienība. Laika gaitā “Prozas lasījumi” no neliela notikuma Andreja Upīša dzimšanas dienas piemiņai izauguši vairāku dienu starptautiskā prozas festivālā, kura programmā ar savu jaunāko darbu vai to fragmentu lasījumiem piedalās dažādu paaudžu Latvijas un citu valstu rakstnieki. Trešo reizi sadarbībā ar festivālu būs arī kāds notikums Latgales autoriem.

Konkursa “Latgolys prozys skaitejumi” norisi 2022. gadā atbalsta starptautiskais literatūras festivāls “Prozas lasījumi 2022”, Valsts kultūrkapitāla fonds, AS “Latvijas dzelzceļš”, latgaliešu kultūras ziņu portāls lakuga.lv un žurnāls “Domuzīme”.  

Video ieskats pērnā gada konkursa noslēgumā:
https://www.youtube.com/watch?v=_2lTKDVZp9M

“Latgolys prozys skaitejumi 2022” uzvarētājas Anneles Slišānes darba lasījums:
https://www.youtube.com/watch?v=LV9_bo9oY8Q

Plašāka informācija:

Edīte Husare
Biedrība “LgSC”
29509672
lgsc@lgsc.lv
http://lgsc.lv