⚠️Ievērībai - atsevišķās portāla sadaļās turpinās darbi pakāpeniskai versiju nomaiņai.

aizvērt

Latgales Centrālās bibliotēkas kopkatalogs atsācis darboties

Latgales Centrālās bibliotēkas kopkatalogs atsācis darboties
11.07.2024

Turpinot nepārtrauktu darbu pie Latvijas Nacionālās bibliotēkas Datu centra avārijā bojāto kultūras resora IT sistēmu atjaunošanas, atjaunota un darbību atsākusi Bibliotēku informācijas sistēma ALISE (arī elektroniskais kopkatalogs) daļā pašvaldību publisko bibliotēku, tai skaitā Daugavpilī.

Diemžēl daļa datu un darbību, kas tika veiktas pēc 30. jūnija, nav saglabājušās un tās nebūs iespējams atjaunot. Tādēļ lietotāji, kas bija rezervējuši grāmatas, pagarinājuši izsniegšanas termiņu, utml., izmantojot katalogu laikposmā no 30. jūnija līdz 10. jūlijam, aicināti sazināties ar bibliotēkas darbiniekiem, rakstot, zvanot vai klātienē, lai precizētu rezervēto grāmatu atrašanās statusu.

Ja šajā laika posmā grāmatas tika saņemtas vai nodotas klātienē, tad dati ir fiksēti, neatkarīgi no sistēmas BIS ALISE darbības, taču šo datu pārnešana vēl prasīs laiku.

Latgales Centrālā bibliotēka atvainojas lietotājiem par sagādātajām neērtībām, kā arī cer uz sapratni un atsaucību!

Jau vēstīts, ka avārijas rezultātā Latvijas Nacionālās bibliotēkas Datu centrā radās datu bojājumi. Pakāpeniski dati tiek atjaunoti visos Latvijas reģionos, arī Digitālajai bibliotēkai un citiem resursiem, kas uz laiku nebija pieejami. Darbības traucējumu iemesls nav bijis saistīts ar kiberuzbrukumu.

Latvijas Nacionālā bibliotēka atvainojas par sagādātajām neērtībām un sola darīt visu, kas tās spēkos, lai nākotnē novērstu līdzīgus riskus!