⚠️Ievērībai - atsevišķās portāla sadaļās turpinās darbi pakāpeniskai versiju nomaiņai.

aizvērt

Atbalstīts Latgales Centrālās bibliotēkas Kultūras projekts „Latviešu oriģinālliteratūra un autori bibliotēkās”

09.09.2013

 

 

 

Lai sekmētu vērtīgāko latviešu oriģinālliteratūras izdevumu pieejamību publiskajās bibliotēkās, sniegtu iespēju rakstniekiem satikt savus lasītājus, sarunāties un gūt iedvesmu jaunu darbu radīšanai, Latvijas Bibliotekāru biedrība un Latvijas Nacionālā bibliotēka izstrādāja kultūras projektu, ko finansēja Valsts Kultūrkapitāla fonds.

Latgales Centrālā bibliotēka (LCB) piedalījās šajā projektā un guva atbalstu. Kopumā konkursā tika iesniegti 76 projekti, bet atbalstīti – tikai 59.

LCB projekta ietvaros saņems latviešu oriģinālliteratūras grāmatu kopu un iespēju rīkot lasītāju tikšanos ar rakstnieci Andru Manfeldi. 

Grāmatu kopā ir iekļautas vairāk nekā 70 vērtīgas dažāda satura latviešu oriģinālliteratūras grāmatas. Tajā ir jau pazīstamu rakstnieku G.Repšes, L.Muktupāvelas, Ē.Hānberga, N.Ikstenas, I.Baueres prozas darbi, I.Ziedoņa, O.Vācieša, I.Auziņa dzejoļu krājumi, kā arī jaunākās paaudzes rakstnieku K.Želves, P.Draguna, M.Gūtmanes u.c. literārie darbi. Blakus literārajiem darbiem tajā ir grāmatas par rakstniekiem R.Blaumani, I.Ziedoni, G.Bereli, par sakrālās arhitektūras un mākslas mantojumu Preiļu rajonā, Latvijas mūzikas dzīvi un jaunradi 1940.-1945. gados u.c. vērtīgas kultūrvēsturiskas grāmatas. Projekta grāmatu kolekcija lasītājiem būs pieejama septembra beigās.

Projekta ietvaros 19. septembrī plkst. 12.30 LCB Periodikas lasītavā notiks tikšanās ar rakstnieci Andru Manfeldi. Rakstniece ir radoša un daudzpusīga autore, kura raksta dažāda žanra daiļdarbus visu vecumu lasītājiem. Savos prozas darbos autore dokumentāli precīzi un emocionāli stāsta par mūsdienu dzīvi un sociālajām problēmām (romāni „Adata”, „Dzimtenīte”), pievēršas traģiskai tēmai un bērnu pārdzīvojumiem deportāciju laikā (atmiņu tēlojums „Zemnīcu bērni”), raksta pasakas un dzeju. A.Manfelde ir saņēmusi vairākas literārās prēmijas un literārie darbi ir godalgoti vairākos konkursos.           

Cienījamie lasītāji un citi interesanti, aicinām jūs uz tikšanos ar rakstnieci Andru Manfeldi! Pasākumu vadīs LNB Bibliotēku attīstības institūta Bibliotēku konsultatīvā centra Izstāžu kurators  Liega Piešiņa.

 Informāciju sagatavoja:
LCB KAN vadītāja
Zenona Tihomirova
tālr.: 65476342
e-pasts: zenona.tihomirova@lcb.lv