⚠️Ievērībai - atsevišķās portāla sadaļās turpinās darbi pakāpeniskai versiju nomaiņai.

aizvērt

ASV Informācijas centrs aicina skolēnus pieteikties literāram konkursam

ASV Informācijas centrs aicina skolēnus pieteikties literāram konkursam
22.01.2020

Latgales Centrālās bibliotēkas ASV Informācijas centrs, Daugavpils pilsētas Izglītības pārvalde un Daugavpils 3. vidusskola aicina Daugavpils pilsētas skolu 10.‑12. klašu skolēnus pieteikties dalībai centra ikgadējā literārajā konkursā “Great American Authors”.  Šogad konkurss ir veltīts amerikāņu rakstnieces Endžijas Tomasas daiļradei – skolēniem paredzēta iepazīšanās ar viņas grāmatu “The Hate U Give”.

Literārais konkurss “Great American Authors” jeb “Dižie amerikāņu autori” ir viena no ASV Informācijas centra galvenajām lasītveicināšanas aktivitātēm, kas paredzēta vecāko klašu skolēniem. Tās mērķis ir rosināt skolēnos vēlmi un interesi lasīt oriģinālliteratūru angļu valodā, attīstīt kritiskās lasīšanas prasmes, atklāt viņu radošās spējas un sasaistīt tās ar apgūtajām zināšanās angļu valodā. Līdz šim konkursa ietvaros skolēni jau ir iepazinuši S. Cisnerosas, Dž. Lahiri un Dž. D. Selindžera daiļradi.

2020. gadā par konkursa autori izraudzīta afroamerikāņu rakstniece Endžija Tomasa (Angie Thomas) un viņas romāns “The Hate U Give”. Tajā skartas nabadzības, nevienlīdzības, identitātes meklējumu un stereotipu pārvarēšanas tēmas. Galvenā varone saskaras ar rasismu, aizspriedumiem un policijas nežēlību un uzsāk aktīvu cīņu ar šīm sociālajām problēmām, kad piedzīvo sava drauga nāvi.

Skolēni, kas pieteiksies dalībai konkursā, savu grāmatas eksemplāru saņems ievadtikšanās laikā, kura notiks 13. februārī plkst. 15.00 ASV Informācijas centrā. Tad jauniešiem būs divi mēneši, lai izlasītu grāmatu un sagatavotos konkursa atskaites pasākumam, kurš norisināsies 24. aprīlī plkst. 15.00 Daugavpils 3. vidusskolas aktu zālē.  Pasākuma laikā skolēni sacentīsies, pildot virkni teksta izpratnes un analīzes uzdevumu, kas būs veidoti pēc grāmatas motīviem.

Pieteikumi dalībai konkursā sūtāmi elektroniski līdz 2020. gada 24. janvārim uz Daugavpils pilsētas Izglītības pārvaldes angļu valodas metodiķes e-pastu ilonaustinova@gmail.com. Sīkāka informācija par konkursa norisi un prasībām ir atrodama nolikumā.

Konkursa pasākumu publicitātes vajadzībām to laikā var tikt veikt filmēšana un fotografēšana.

Informāciju sagatavoja:
LCB ASV Informācijas centra vadītāja
Diāna Celitāne
Tālr.: 65422483
e-pasts: diana.celitane@lcb.lv
www.facebook.com/InfoUSADaugavpils