⚠️Ievērībai - atsevišķās portāla sadaļās turpinās darbi pakāpeniskai versiju nomaiņai.

aizvērt

Alinas Petkunes personālizstāde “Muzikālie portreti”

Alinas Petkunes personālizstāde “Muzikālie portreti”
01.10.2020

No 1. oktobra Latgales Centrālās bibliotēkas ASV Informācijas centrā (Rīgas ielā 22a, 2. stāvā) skatāma Alinas Petkunes personālizstāde “Muzikālie portreti”. Ekspozīcijā jauktā tehnikā portretēti slaveni mūziķi, kuri iedvesmo mākslinieci ikdienas dzīvē.

Alina Petkune ir dzimusi un augusi Daugavpilī. Profesionālā izglītība vides mākslinieka specialitātē iegūta Daugavpils mākslas koledžā “Saules skola”. Studijas turpinājusi Daugavpils Universitātē, kur pēc iegūtā bakalaura grāda dizaina specialitātē absolvētas arī maģistra programmas mākslā un pedagoģijā. Papildu kursos prasmes pilnveidojusi trikotāžas un modes dizaina, kā arī datordizaina jomā. Alinas darbi eksponēti vairāk nekā divdesmit personālizstādēs un teju simts grupu izstādēs, kā arī vairākos starptautiskos plenēros. Māksliniece zināšanas nodod arī tālāk, strādājot par mākslas pedagogu Baltijas Starptautiskajā akadēmijā.

Izstādē “Muzikālie portreti” Alina Petkune iekļāvusi tādu slavenu mūziķu portretus kā Džims Morisons, Fredijs Merkūrijs, Viktors Cojs, Deivids Bovijs u. c. Kā atzīst pati māksliniece: “Mūzika ir neatņemama daļa no mūsu dzīves, tā iedvesmo un aizrauj. Grūti iedomāties, kā būtu dzīvot bez melodijām piepildītas ikdienas, jo, pateicoties mūzikai, mēs varam baudīt dzīves īstās krāsas, radīt sajūtas un atmosfēru.”

Alinas Petkunes personālizstāde skatāma Latgales Centrālās bibliotēkas ASV Informācijas centrā no 1. līdz 31. oktobrim. Ieeja – brīva.

Izstāde tiek piedāvāta, ievērojot valstī noteiktos ierobežojumus un izstrādāto sanitāro protokolu.

Informāciju sagatavoja:
Latgales Centrālās bibliotēkas
sabiedrisko attiecību speciālists
Dāvis Greļevskis
654 76345
davis.grelevskis@lcb.lv
www.facebook.com/lcb.lv