⚠️Ievērībai - atsevišķās portāla sadaļās turpinās darbi pakāpeniskai versiju nomaiņai.

aizvērt

2020. gada populārākie daiļliteratūras izdevumi Latgales Centrālajā bibliotēkā

2020. gada populārākie daiļliteratūras izdevumi Latgales Centrālajā bibliotēkā
26.01.2021

Apkopojot latviešu valodā izdotās daiļliteratūras aizvadītā gada izsniegumu, jāsecina, ka Latgales Centrālās bibliotēkas un tās filiāļu lietotāji vienlīdz aizrautīgi lasījuši kā oriģinālliteratūru, tā arī ārzemju autoru darbu tulkojumus. Vislielāko interesi raisījušas grāmatas – gan romāni, gan īsproza – par cilvēku likteņu līkločiem un ģimenes drāmām, tomēr jau tradicionāli starp lasītākajiem žanriem ierindojušies arī detektīvi un mīlas romāni. Šeit pieejami pieprasītāko grāmatu saraksti – oriģinālliteratūra un daiļdarbu tulkojumi.

Latviešu oriģinālliteratūras pērn pieprasītāko grāmatu sarakstā īpaši kupli pārstāvēti rakstnieces, publicistes un dziesminieces Daces Judinas darbi: “Mēmais”, “Viļņos”, kā arī divas grāmatas no sērijas “Izmeklē Anna Elizabete”: “Cietāks par dimantu” un “Slazdā”.

Starp populārākajiem ierindojušies arī vairāki daiļdarbi no lasītveicināšanas programmas “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija 2020” grāmatu kolekcijas. Gata Ezerkalna mistikas auras apvītais romāns “Ragana manā skapī” iekļauts vērtēšanai vecumgrupā 15+. Savukārt vecāku žūrijas izlasi pārstāv Māra Bērziņa dzēlīga humora pilnā grāmata “Aizliegtais pianīns”, somu rakstnieces Eve Hietamies stāsts par vientuļo tēvu “Tētis uz pilnu slodzi” un franču rakstnieka Žiljēna Sandrela romāns par to, kas dzīvē ir patiesi svarīgs, – “Brīnumu istaba”.

Vairākas no pērn lasītākajām grāmatām ir pieejamas arī 3td.lv E-grāmatu bibliotēkā – www.3td.lv: oriģinālliteratūru pārstāv Rolandas Bulas kriminālromāns “Sīnāja kalna lieta”, kā arī divi īsprozas darbi – Janas Egles stāstu krājums “Dzimšanas diena” un Sabīnes Košeļevas stāstu krājums “Vientulības ministrija”. No ārzemju autoru tulkojumiem e-grāmatas veidā pieejams Lūsindas Railijas mīlas romāns “Eņģeļu koks”.

2020. gada populārāko daiļliteratūras izdevumu pilnu sarakstu aicinām skatīt šeit: latviešu oriģinālliteratūra, tulkotie darbi. Ja vēlaties izlasīt kādu no sarakstā iekļautajiem darbiem, nospiežot uz grāmatiņas ikonas, to iespējams rezervēt Latgales Centrālās bibliotēkas e-katalogā vai lasīt uzreiz 3td E-grāmatu bibliotēkā.

Informāciju sagatavoja:
Latgales Centrālās bibliotēkas
sabiedrisko attiecību vadītāja
Jana Konopecka
jana.konopecka@lcb.lv
www.facebook.com/lcb.lv