⚠️Ievērībai - atsevišķās portāla sadaļās turpinās darbi pakāpeniskai versiju nomaiņai.

aizvērt

“Sievietes Latvijas mākslā” – izstāde no Rotko centra kolekcijas

“Sievietes Latvijas mākslā” – izstāde no Rotko centra kolekcijas
04.06.2018

Līdz 31. jūlijam Latgales Centrālās bibliotēkas Daiļliteratūras un Nozaru literatūras sektoros (Rīgas ielā 22a, 2. stāvā) skatāma glezniecības izstāde no Daugavpils Marka Rotko mākslas centra kolekcijas “Sievietes Latvijas Mākslā”. Izstāde notiek Latvijas valsts simtgades bibliotēkas pasākumu cikla “Mēs Latvijai” ietvaros.

Izstādi veido četru lielisku latviešu mākslinieču glezniecības darbi. Aija Meisters un Silva Veronika Linarte pārstāv starpkaru periodā dzimušo paaudzi, savukārt Baiba Priedīte un Sandra Strēle ir talantīgas 21. gadsimta mākslinieces.

Izcilā gleznotāja, tēlniece un grafiķe Aija Meisters ir dzimusi Daugavpilī īsi pirms Otrā pasaules kara. Bēgļu gaitās nonākusi ASV, kur arī veidojusies kā māksliniece. Viņas darbi atrodami daudzās publiskās un privātās kolekcijās, tikuši eksponēti izstādēs ASV, Eiropā, Latvijā.

Latvijā atzītā gleznotāja un pedagoģe, Latvijas Mākslas akadēmijas absolvente Silva Veronika Linarte daugavpiliešiem ir pazīstama kā ilggadēja Daugavpils mākslas vidusskolas “Saules skola” pedagoģe un kādreizējā pilsētas galvenā māksliniece. 2018. gadā par nopelniem Latvijas valsts labā apbalvota ar Atzinības krustu un iecelta par ordeņa virsnieci. Mākslinieces gleznas ir atrodamas vairākās privātkolekcijās ASV, Zviedrijā, Kanādā, Vācijā. Divdesmit seši mākslinieces darbi glabājas Rotko centra glezniecības kolekcijā.

Jaunā, talantīgā akvareliste Baiba Priedīte izglītojusies Daugavpils Universitātē. Piedalījusies vairāk nekā 60 izstādēs gan Latvijā, gan ārvalstīs, tostarp Albānijā, Baltkrievijā, Itālijā, Lietuvā. Sarīkotas piecas personālizstādes. Regulāri piedalās starptautiskos akvarelistu plenēros, kā arī biennālē “Baltic Bridges” Lietuvas pilsētā Kauņā.

Sandra Strēle absolvējusi Latvijas Mākslas akadēmiju, radošo meistarību pilnveidojusi Antverpenes Karaliskajā mākslas akadēmijā. Bijusi Borisa un Ināras Teterevu fonda stipendiāte, saņēmusi vairākas prēmijas un godalgas. Māksliniece ir sarīkojusi vairākas personālizstādes, piedalījusies grupu izstādēs un rezidencēs Itālijā, Baltkrievijā, Igaunijā, Lietuvā, Norvēģijā, Indijā, Beļģijā, Vācijā, Francijā u.c.