⚠️Ievērībai - atsevišķās portāla sadaļās turpinās darbi pakāpeniskai versiju nomaiņai.

aizvērt

Nataļjas Krjukovas personālizstāde “Nedzirdamā dziesma”

Nataļjas Krjukovas personālizstāde “Nedzirdamā dziesma”
08.09.2022

2. septembrī plkst. 16.00 Latgales Centrālās bibliotēkas ASV Informācijas centrā (Rīgas ielā 22a, 2. stāvā) tiks atklāta Nataļjas Krjukovas gleznu izstāde “Nedzirdamā dziesma”. Jauktā tehnikā veidotajos darbos autore atklāj raibo sēņu pasauli.

Nataļja Krjukova nāk no Alūksnes, bet jau vairākus gadus dzīvo Daugavpilī. Nataļjas dzīve ar mākslu ir saistīta jau no bērnības, guva prasmes un zināšanas Alūksnes Mākslas skolā. Kādu laiku māksla tika nolikta malā un izstādes autore pievērsās citai nozarei – bioloģijai, iegūstot bakalaura un maģistra grādu Daugavpils Universitātē. Pēc vairākiem gadiem Nataļja atkal satikās ar savu sirdslietu – mākslu, sāka mērķtiecīgi gleznot un ļauties radošajai brīvībai, vēlāk tika pabeigta Daugavpils Dizaina un mākslas vidusskolu “Saules skola” – tekstilizstrādājumu dizaina speciālists. Šobrīd strādā par pedagogu Ilūkstes Mūzikas un mākslas skolā.

Nataļja aktīvi piedalās izstādēs un mākslas plenēros jau no 2017. gada. Šo gadu laikā ir notikušas sešas personālizstādes, 11 kopizstādes un vairāki plenēri, kuros tiek smelta iedvesma jaunajām izstādēm. Nataļja Krjukova darbojas “Daugavpils reģiona mākslinieku asociācijā”, mākslinieku biedrībā “Sarkanais akmens” un ir apvienības “DENSA” locekle.

Izstādē iekļauti septiņi abstraktā reālisma darbi, kuri veidoti jauktā tehnikā. Māksliniece par izstādes tematisko vēstījumu: “Visas dzīvās būtnes savā starpā sazinās. Sēne ar sēņotni ir viens no lielākajiem dzīvajiem organismiem uz Zemes. Un būtu savādi domāt, ka šāda dzīva būtne vienkārši aug un klusē koku paēnā, tāpēc es nolēmu nedaudz pafantazēt par komunikācijas tēmu un mēģināju vizualizēt sēņu valodu. Manuprāt, sēnes komunicē mūzikas valodā, kas ir pārvērsta enerģijas plūsmās. Savukārt mēs, atrodoties mežā, smeļamies šo harmonisko enerģiju, kura plūst caur sēņu nedzirdamo dziesmu.“

Izstāde “Nedzirdamā dziesma” skatāma Latgales Centrālās bibliotēkas ASV Informācijas centrā no 1. līdz 30. septembrim.