⚠️Ievērībai - atsevišķās portāla sadaļās turpinās darbi pakāpeniskai versiju nomaiņai.

aizvērt

Marta mākslas izstādes Latgales Centrālās bibliotēkas filiālēs

Marta mākslas izstādes Latgales Centrālās bibliotēkas filiālēs
24.02.2023

Latgales Centrālās bibliotēkas (LCB) filiāles pilsētas iedzīvotājus un viesus aicina apskatīt dažādu mākslas darbu izstādes.

No 1. līdz 31. martam LCB filiālē Piekrastes bibliotēkā (Aveņu ielā 40) skatāma Jurija Čertova radošo darbu izstāde “Dejas ritmā”. Ekspozīciju veido kokgriešanas un koka dedzināšanas jeb pirogrāfijas tehnikā darināti darbi, kas simbolizē deju, pavasari un dzīvību.
No 1. līdz 31. martam skatāma Daugavpils pilsētas Bērnu un jauniešu centra “Jaunība” mezglošanas pulciņa izstāde “Dabas un dvēseles saikne”. Apmeklētājiem tiek piedāvātas mezglošanas tehnikā veidota tērpu kolekcija, kas darināta no dabīgiem materiāliem. Tajā latviešu tautisko ornamentu formā iestrādātas visas dabas stihijas – uguns, zeme, gaiss un ūdens, simbolizējot cilvēka vienotību ar dabu. 

No 7. marta līdz 15. aprīlim LCB filiālē Jaunbūves bibliotēkā (18. novembra iela 161, 2. stāvā) skatāma Mihaila Viņņicka gleznu izstāde “Pavasara sajūtas un dabas košums”. Mākslinieka radošo darbu tematika ir daudzveidīga: Daugavpils skati, Rīgas arhitektūra, Lielbritānijas un it īpaši Skotijas daba, bet šoreiz izstādē tiek eksponētas ziedu kompozīcijas un dabas ainavas, kas glezniecības cienītājus pārsteigs ar izteiksmīgo krāsu paleti un ikkatram sniegs emocionālu baudījumu. Izstādes atklāšana notiks 11. martā plkst. 11.00.

No 7. marta līdz  5. maijam LCB filiālē Ceriņu bibliotēkā (Lauska ielā 16) skatāma Ingas Romules gleznu izstāde “Mana pavasara smarža”.Māksliniece dzimusi un dzīvo Dagdā. Savās gleznās biežāk atspoguļo ziedu dažādību, kuru papildina ar dažādiem priekšmetiem, radot neparastas kompozīcijas. Katram gadalaikam ir sava smarža. Mākslinieces pavasaris smaržo pēc tulpēm, peonijām, rozēm un mazliet pēc mandarīniem.

No 17. februāra līdz 31. martam LCB filiālē Pārdaugavas bibliotēkā (Komunālā ielā 2) skatāma Ilūkstes Mūzikas un mākslas skolas audzēkņu radošo darbu izstāde "Iedvesmojošā Sēlija". Apmeklētājiem tiek piedāvātas bērnu pēdējo 2-3 gadu plenēru mākslas darbi, gan vietējo, gan valsts līmeņa konkursu darbi. Tie atspoguļo Sēlijas neatkārtojamo dabas skaistumu, stilu daudzveidību.

LCB filiālē Gaismas bibliotēkā no 1. marta līdz  28. aprīlim būs skatāma Ingas Vasiļjevas studijas "IV Darbnīca" dalībnieku gleznu izstāde "Pavasara noskaņa". Izstādē skatāmas Ingas Vasiļjevas, Nellijas Bogdanovas un Ināras Timofejevas pasteļglezniecības tehnikā izpildītie darbi. Gleznas pārsteidz ar maigu krāsu paleti un ļauj sajust pavasara iedvesmu!

Aicinām baudīt mākslu Daugavpils bibliotēkās!

Informāciju sagatavoja:
Latgales Centrālās bibliotēkas
sabiedrisko attiecību specialiste
Vita Vērdiņa
654 76345
vita.verdina@lcb.lv
www.facebook.com/lcb.lv