⚠️Ievērībai - atsevišķās portāla sadaļās turpinās darbi pakāpeniskai versiju nomaiņai.

aizvērt

Mākslas izstāde “Dziļuma teritorija”

Mākslas izstāde “Dziļuma teritorija”
09.12.2019

Līdz 30. decembrim Latgales Centrālās bibliotēkas Daiļliteratūras un Nozaru literatūras sektoros (Rīgas ielā 22a, 2. stāvā) apskatāma Daugavpils Universitātes Dzīvības zinātņu un tehnoloģiju institūta Dizaina departamenta docētāju Mg.art. Viktorijas Valujevas, Mg.art. Žannas Vērdiņas un Mg.art. Jeļenas Koževņikovas laikmetīgās mākslas darbu izstāde “Dziļuma teritorija”.

Dimediālajā un konceptuālajā grupas/trīs autoru jeb trio ekspozīcijā, kurā apvienoti 12 stājdarbi, katrs izstādes apmeklētājs varēs vērot un izjust talantīgo gleznotāju V. Valujevas un Ž. Vērdiņas kā akrilkrāsu, tā jauktā tehnikā uz audekla vizualizēto polihromi abstrakto ekspresiju pasauli un pārdomu vektorus. Savukārt jaunā māksliniece J. Koževņikova uzrunā skatītāju grafikas tehniku (ksilogrāfija, litogrāfija, tuša, jauktā tehnika) daudzveidībā, šim tēlotājmākslas veidam raksturīgo izteiksmes līdzekļu valodā un savdabīgā, savu individuālo rokrakstu apliecinošā stilā un manierē.

Lai gan par izstādē redzamo gleznu un grafiku spilgtu tēmu ir fokusējušās manifestācijas par dabas-cilvēka mijiedarbību, autores gan šajā kopīgajā mākslas projektā, gan oriģinālajos ekspozīcijā pozicionētajos artefaktos atklāj konceptuālu pētījumu ne tikai par fiziskā laika, bet arī ārpuslaika jēdzieniem, uzdodot sev un aktualizējot skatītājam mūžseno jautājumu: kas mūsdienās ir dzīves vērtības, subjektīvais un objektīvais, pastāvīgais un pārejošais, skaistais un neglītais, savējais un svešais. Patiesi, mūsdienu māksliniekam piemīt savdabīga pētnieka gēns, un viņa intereses un izziņas robežas brīžiem var sasniegt pat bezgalīgu visumu vai par izpētes teritoriju var kļūt personīgās iekšējās pasaules līkloči: jūtas, šaubas, sāpes, refleksijas, problēmas un to risināšanas ceļi, iespaidi un to ietekmju sekas.

Mākslinieces stāsta: “Iespēja radīt un atklāt jaunus apvāršņus nav dota ikvienam, tas ir brīvības, personības dziļuma un talanta jautājums. Svarīga ir arī motivācija, nodomi, vēlmes! Mēs vēlamies komunicēt ar izstādes skatītāju un kopā diskutēt par mums pašiem, par zemapziņas teritorijas ainavu: kāda tā ir un ar ko piepildīta? Vai tur ir patīkami uzturēties? Kā dzīvot, lai tajā vienmēr dominētu stāsti par līdzjūtību, labvēlību un mīlestību?”