⚠️Ievērībai - atsevišķās portāla sadaļās turpinās darbi pakāpeniskai versiju nomaiņai.

aizvērt

Lilijas Buročkinas gleznu izstāde Jaunbūves bibliotēkā

Lilijas Buročkinas gleznu izstāde Jaunbūves bibliotēkā
25.04.2022

No 5. aprīļa līdz 28. maijam Latgales Centrālās bibliotēkas filiālē Jaunbūves bibliotēkā (18. novembra ielā 161, 2. stāvā) skatāma mākslinieces Lilijas Buročkinas gleznu izstāde “Kad mākslā virmo pavasara dvesma”.

Lilijas Buročkinas interese par glezniecību sākās agrā bērnībā, par ko liecināja ar daudzveidīgiem zīmējumiem pārklāti skolas burtnīcu un mācību grāmatu vāki. Bērnības vaļasprieks ietekmējis profesijas izvēli, tāpēc Lilija kļuvusi par arhitekti. Māksliniece atceras, ka institūtā papildus tehniskajiem priekšmetiem tika mācīti kompozīcijas un zīmēšanas pamati, kā arī studenti mācījās zīmēt ar krītu, ogli un zīmuli.

Pirms sešiem gadiem Lilija Buročkina sāka nodarboties ar eļļas glezniecību. Mūsdienu tehnoloģijas un internets sniedz iespēju apgūt gleznošanu pat tiem, kuri nekad nav turējuši rokās otu vai zīmuli. Vērojot dažādu valstu mākslinieku radošo procesu tiešsaistes meistarklasēs, Lilijas roka sniedzās pēc otas. Sākumā uz audekla parādījās tikai ziedi, taču, meistarībai attīstoties, tika zīmētas dabas ainavas, dzīvnieki un putni.

Māksliniece atzīmē: “Es zīmēju to, kas mani visvairāk iespaido un sajūsmina. Kaut kas izdodas labāk, daži momenti sagādā grūtības vai ir nepieciešams izlabot kļūdas. Es ceru, ka vērojot manas gleznas, izstādes apmeklētāji kaut uz īsu brīdi atslēgsies no ikdienas raizēm un gūs pavasarīgi spilgtas un pozitīvas emocijas!”.