⚠️Ievērībai - atsevišķās portāla sadaļās turpinās darbi pakāpeniskai versiju nomaiņai.

aizvērt

Lietuvas fotogrāfu izstāde

Lietuvas fotogrāfu izstāde
08.06.2022

3. jūnijā plkst. 15.00 Latgales Centrālās bibliotēkas Daiļliteratūras sektorā (Rīgas ielā 22a, 2. stāvā) tiks atklāta izstāde “Pieci skatieni, seši soļi”. Ekspozīcijā iekļautas 30 fotogrāfijas, kurās iemūžināti piecu Lietuvas fotogrāfu skatījumi uz brīnišķīgo Zarasu novadu.

Ieskatam piedāvājam autoru stāstījumus par savu aizraušanos ar fotografēšanu un centieniem parādīt Zarasu novada skaistumu.

Ģintauts Antanavičs: “Esmu dzimis un audzis Zarasos. Fotografēšana ir viens no veidiem, kā pavadu savu brīvo laiku. Tas ir veids, kā izpaust sevi, savas attiecības ar apkārtējo pasauli. Visvairāk man patīk fotografēt dabu, kurā es rodu mieru un harmoniju. Es dzīvoju pārsteidzoši skaistā valstī, tāpēc savu mīlestību pret dzimteni cenšos paust ar fotogrāfijas palīdzību. Cik labi man padodas – tas jāvērtē skatītājam.”

Rimants Bikulčs: “Sāku fotografēt, kad man bija apmēram 10–11 gadi. Pēc skolas beigšanas nopietni apsvēru iespēju pievērsties fotografēšanai. Tas neizdevās. Joprojām izjūtu nožēlu par to, lai gan fotogrāfijai kā hobijam manā dzīvē ir ļoti svarīga vieta. Viena no manām specialitātēm ir dabas fotografēšana, kas sniedz divkāršu labumu: atrašanās svaigā gaisā ļauj restartēt smadzenes, un vienlaikus es izmantoju attēlus, lai parādītu mūsu reģiona skaistumu.”

Vasīlijs Kukonenko: “Vecāki man 15. dzimšanas dienā uzdāvināja kameru. Kopš tā laika esmu mēģinājis “apturēt laiku” ar kameras slēdža palīdzību. Tas ir jauki, kad klusie dzīves mirkļi, iesaldēti laikā, raisa tik daudz spilgtu un vētrainu atmiņu. Lai atraisītu domas no ikdienas, es fotografēju ainavas. Mūsu valstī ir tik daudz skaistu vietu, atliek tikai spēt tās mākslinieciski parādīt…”.

Aļģimants Navicks: “Esmu dzimis un dzīvoju Zarasos. Visu mūžu mani ir pavadījušas daudzas fotogrāfijas, jo mans tēvs bija fotogrāfs Zarasos. Acīmredzot ģenētiskajam faktoram bija nozīme. Fotogrāfiju iemīlēju arī tāpēc, ka tā ir vienīgais veids, kā atgriezties pagātnē, kuru laiks nežēlīgi cenšas izdzēst. Skatoties uz ainavu no augšas, var redzēt un parādīt citiem to, ko parasti neredzētu, stāvot uz zemes. Tas ir tā vērts!”

Staņislavs Sinkevičs: “Fotogrāfija, kas jau ir kļuvusi par daļu no mana dzīvesveida, ir mani pavadījusi visu laiku. Būdams profesionāls naturālists, lielāku uzmanību pievēršu maģiskajai Dabas pasaulei, kas mani nemitīgi pārsteidz ar saviem perfektajiem evolūcijas veidojumiem, to daudzveidību, burvīgo krāsu un formu harmoniju, sarežģīto kombināciju un pārmaiņu fantāziju. Es ticu, ka šīs burvības pievilcība mūsu valsts dzīvās dabas priekšā manī saglabāsies arī turpmāk.”