⚠️Ievērībai - atsevišķās portāla sadaļās turpinās darbi pakāpeniskai versiju nomaiņai.

aizvērt

LCB aplūkojama Anetes Kalvišas gleznu izstāde “Sirdsbalsis”

LCB aplūkojama Anetes Kalvišas gleznu izstāde “Sirdsbalsis”
24.10.2023

No 1.novembra līdz 27.decembrim Latgales Centrālajā Bibliotēkā (LCB) ASV Informācijas centrā (Rīgas ielā 22a, 2. stāvā) aplūkojama Anetes Kalvišas gleznu izstāde “Sirdsbalsis”, kurā varēs ieraudzīt Aleksandra Čaka un 80.gadu dzejnieku portretus: Vizmu Belševicu, Skaidrīti Kaldupi, Ojāru Vācieti un Imantu Ziedoni.

Šo autoru vienojošais motīvs ir mīlestība un ziedi, tādēļ izstādes apakšvirsraksts ir “Dzeja. Ziedi. Mīlestība.” Anetei radās doma arī vizualizēt kādu no katra autora dzejoļiem, kurā atbalsojās šī tēma.

Anete Kalviša 2017.gadā ir absolvējusi Daugavpils Dizaina un mākslas vidusskolas „Saules skola” interjera dizaina un grafikas dizaina specialitāti un 2021. gadā – Latvijas Mākslas akadēmijas restaurācijas apakšnozari.

Savu pirmo personālizstādi ,,Meža meitas sapņi” jaunā māksliniece sarīkoja 2019. gadā Galēnos, Preiļu novadā. 2022. gadā Anetes Kalvišas izstāde bija skatāma kafejnīcā ’Caffeine’’ Rīgā, bet šogad jūnijā noritēja vēl vienas izstādes Rīgā atklāšana radošajā kvartālā ‘’Provodnik’’, sadarbībā ar rakstnieku Eduardu Gailišu, kura grāmatas vāka dizainu viņa radīja. Anete Kalviša pasniedz gleznošanas nodarbības iesācējiem, ir tetovēšanas meistare, kā arī zīmē portretus, eļļas gleznas un gleznu kopijas pēc pasūtījuma.

Izstādes atklāšana paredzēta 1.novembrī  plkst.16.00.