⚠️Ievērībai - atsevišķās portāla sadaļās turpinās darbi pakāpeniskai versiju nomaiņai.

aizvērt

Latgales jauno mākslinieku plenēra darbu izstāde

03.10.2022

5.oktobrī plkst. 16.00 pie Latgales Centrālās bibliotēkas Ģimenes digitālo aktivitāšu centra ieejas  (Rīgas ielā 22a, no Ģimnāzijas ielas puses) tiks atklāta Latgales jauno mākslinieku plenēra darbu ceļojošā izstāde "SĀKAM". Ekspozīciju veido dažādās tehnikās gleznotas ainavas un skices.

Plenērā "SĀKAM!" piedalījās jaunieši, kas patreiz vēl iegūst vai jau ir ieguvuši mākslas un dizaina izglītību kādā no Latgales mākslas vidusskolām vai augstskolām.

Katra plenēra diena nesa jaunus atklājumus dabā un mākslā, jaunus iespaidus un jaunus darbus! Pateicoties profesionālām mākslas pedagoģēm, māksliniecēm – Ingunai Liepai un Ilzei Melderei, kā arī mākslas terapeitei Margaritai Stoļarovai un kultūras vēstures pedagoģei, projekta koordinatorei Brigitai Madelānei, jaunie un topošie mākslinieki spēja pilnā mērā iejusties plenēra īpašajā noskaņojumā, kur valda miers, klusums, brīvība, radoša atmosfēra. Kādam tā bija kārtējā pieredze, bet ļoti daudziem jauniešiem tā bija pirmā iespēja gleznot ārā, veidot dabas motīvu skices, ķert gaistošo mirkli krāsās un līnijās, izmēģināt dažādas tehnikas. Plenēra četras dienas pagāja kā viens mirklis.

Plenēra darbu ceļojošā izstāde no 1. līdz 31.oktobrim būs skatāma Latgales centrālās bibliotēkas Ģimenes digitālo aktivitāšu centra logos, bet novembrī un decembrī izstāde ciemosies Krāslavas novada Šķeltovas pagasta kultūras namā!

Plenērs veiksmīgi noritēja, pateicoties Latgales reģiona attīstības aģentūras, Valsts kultūrkapitāla fonda un A/S Latvijas valsts meži finansiālajam atbalstam, biedrībai “Sana Colorum”, PIKC DDMV "Saules skolai" un lauku atpūtas vietai “Mežvīni”.