⚠️Ievērībai - atsevišķās portāla sadaļās turpinās darbi pakāpeniskai versiju nomaiņai.

aizvērt

Fotoizstāde “Rudie” Ceriņu bibliotēkā

Fotoizstāde “Rudie” Ceriņu bibliotēkā
25.04.2022

Līdz 26. aprīlim Latgales Centrālās bibliotēkas filiālē Ceriņu bibliotēkā (Lauska ielā 16, Daugavpilī) skatāma Valijas Plataces fotogrāfiju izstāde “Rudie”, kura tika organizēta sadarbībā ar biedrību ”Stāstnīca”. Fotogrāfijās redzami dažāda vecuma un dzimuma cilvēki, kurus vieno rudā matu krāsa.

Izstāde “Rudie” uzrunā ar savu pozitīvismu. Lūkojoties uz šīm fotogrāfijām, gribas smaidīt un pasaule šķiet krāsaināka. Savus varoņus Valija meklē visur – draugu lokā, sociālajos medijos, uz ielas. Katrs no šiem cilvēkiem ir īpašs, un par katru ir savs stāsts. Pēc autores vārdiem, tas ir iecerēts kā ilgstošs fotoprojekts. 2019. gadā izstāde piedzīvoja savu pirmo atklāšanu Latgales Centrālajā bibliotēkā. Tā paša gada beigās tā bija apskatāma Valijas dzimtā Ūdrīšu pagasta bibliotēkā, bet 2020. gadā paviesojās Krāslavas bibliotēkā.

Valija Platace stāsta, ka ideja fotografēt rudmatainos cilvēkus esot radusies pēc meitas piedzimšanas. Tad Valija, kas pati arī ir rudmate, pamanījusi rudo cilvēku īpašo skaistumu. Redzot, kā apkārtējie cilvēki sajūsminās par meitiņu un viņas rudo matu krāsu, esot sapratusi, ka patiesībā daudziem cilvēkiem rudie patīk. ““Rudie” – tā zināmā mērā ir mana atzīšanās mīlestībā tiem, kas ir līdzīgi man. Vienlaikus es ceru, ka tas būs ierosinājums ikvienam no mums iemācīties pieņemt sevi,” saka autore.