⚠️Ievērībai - atsevišķās portāla sadaļās turpinās darbi pakāpeniskai versiju nomaiņai.

aizvērt

Decembra mākslas izstādes Latgales Centrālās bibliotēkas filiālēs

Decembra mākslas izstādes Latgales Centrālās bibliotēkas filiālēs
01.12.2022

Decembrī Latgales Centrālās bibliotēkas (LCB) filiāles pilsētas iedzīvotājus un viesus aicina apskatīt dažādas mākslas izstādes.

No 1. līdz 30. decembrim Latgales Centrālās bibliotēkas filiālē Piekrastes bibliotēkā (Aveņu ielā 40) skatāma Daugavpils amatiermākslinieku bibliotēkai dāvināto gleznu izstāde “No sirds uz sirdi”. Vietējo mākslinieku darbi, kas radīti ar gaišām domām un sirds siltumu, priecēs bibliotēkas apmeklētājus, radot īpašu Ziemassvētku noskaņu bibliotēkā.

Decembrī Latgales Centrālās bibliotēkas filiālē Jaunbūves bibliotēkā (18. novembra ielā 161, 2. stāvā) skatāmas divas izstādes:

  • no 6. decembra līdz 6. janvārim skatāma Daugavpils Zinātņu vidusskolas audzēkņu zīmējumu izstāde “Radošs ceļojums”;
  • no 14. decembra līdz 14. janvārim skatāma Bērnu un jauniešu centra “Jaunība” brīvā laika kluba “STARS”dalībnieku radošo darbu izstāde “Ziemassvētku eņģeļu mirdzošais gaišums”.

No 13. decembra līdz 02. februārim Latgales Centrālās bibliotēkas filiālē Ceriņu bibliotēkā (Lauska ielā 16) skatāma Maijas Šuļgas grafikas darbu izstāde. Maija Šuļga – brīvmāksliniece no Krāslavas, strādā grafikas, akvareļa un karstā vaska batikas tehnikās. Veido rotas un lelles. Šajā izstādē var iepazīties ar jauktās grafikas tehnikā veidotiem darbiem. Šī tehnika ļauj veidot neparedzamas, interesantas faktūras. Katra darba pamatā ir mākslinieces filozofiskās pārdomas par sievieti, dabas un dzīves ritmiem. Iedvesmu māksliniece atrod ceļojumos, cilvēkos un dabā.

Līdz 30. decembrim Latgales Centrālās bibliotēkas filiālē Pārdaugavas bibliotēka (Komunālā ielā 2) joprojām apskatāma Adrianas Smirnovas mākslas izstāde ”Mana pilsēta”. Ekspozīciju veido grafikas  tehnikā zīmētas Daugavpils ēkas, parki un citi objekti. Adriāna  mācās Daugavpils Centra vidusskolā, savā laikā viņa ir bijusi PIKC  Daugavpils Dizaina un mākslas vidusskolas “Saules skola” Bērnu mākslas skolas  skolniece. Izstādes radīšanu Adriāna sauc par izaicinājumu, jo viņai ne gluži  patīk zīmēt ēkas, bet ļoti gribējās attēlot viņas iemīļotās vietas dzimtajā  pilsētā.

Aicinām baudīt ziemu un mākslu Daugavpils bibliotēkās!

Informāciju sagatavoja:
Latgales Centrālās bibliotēkas
sabiedrisko attiecību vadītāja
Kristīne Kokina
654 76345
kristine.kokina@lcb.lv
www.facebook.com/lcb.lv