⚠️Ievērībai - atsevišķās portāla sadaļās turpinās darbi pakāpeniskai versiju nomaiņai.

aizvērt

Ceļojošā izstāde “100 grāmatas bērniem”

Ceļojošā izstāde “100 grāmatas bērniem”
10.08.2021

No 3. augusta līdz 30. septembrim Latgales Centrālās bibliotēkas Ģimenes digitālo aktivitāšu centrā (Rīgas ielā 22a, 1. stāvā, ieeja no Ģimnāzijas ielas) ir pieejama Rīgas Centrālās bibliotēkas ceļojošā izstāde “100 grāmatas bērniem”. Ieeja – brīva. Izstādes galerija – šeit.

Rīgas Centrālās bibliotēkas (RCB) īstenotais projekts “100 grāmatas bērniem” ir latviešu autoru bērnu grāmatu izstāde par godu Latvijas simtgadei, kurā iekļautie izdevumi ir nākuši klajā katrā no simts gadiem. Kolekcijā ir pārstāvētas grāmatas ne tikai no RCB un tās filiālbibliotēku krājumiem, bet arī dāvinājumi, antikvariātos un no privātpersonām iegādāti eksemplāri. Izstādē sastopami gan latviešu literatūras klasiķu (Raiņa, Aspazijas, Kārļa Skalbes, Annas Brigaderes u. c.) un padomju laika rakstnieku (Annas Sakses, Zentas Ērgles, Žaņa Grīvas u. c.) daiļdarbi, gan arī mūsdienu autoru (Ineses Zanderes, Valda Rūmnieka, Jura Zvirgzdiņa, Māras Cielēnas u. c.) izdevumi.

Izstāde ir īpaši nozīmīga, jo ar smalkajiem atmiņu dzīpariem tā spēj sasaistīt kopā vairākas paaudzes. Bērniem būs iespēja ne tikai pāršķirstīt sev jau zināmo grāmatu lapas, bet arī kopā ar vecākiem un vecvecākiem apskatīt viņu bērnības grāmatas. Savukārt pieaugušie varēs gremdēties saulainajos bērnības mirkļos un no jauna iepazīties ar grāmatu varoņiem, ar kuriem ticis pavadīts mūža pirmais posms.

Projektu “100 grāmatas bērniem” finansēja Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Kultūras pārvalde, un tas tiek realizēts Latvijas valsts simtgades Rīgas pilsētas pasākumu un projektu apakšprogrammas 2017.- 2021. gadam ietvaros.