⚠️Ievērībai - atsevišķās portāla sadaļās turpinās darbi pakāpeniskai versiju nomaiņai.

aizvērt

Alinas Petkunes personālizstāde “Maģiskā grafika”

Alinas Petkunes personālizstāde “Maģiskā grafika”
25.04.2022

7. aprīlī plkst. 16.00 Latgales Centrālās bibliotēkas ASV Informācijas centrā (Rīgas ielā 22a, 2. stāvā) tiks atklāta Alinas Petkunes grafikas personālizstāde “Maģiskā grafika”. Ekspozīcijā apvienoti darbi jauktā tehnikā un autortehnikā no dažādām kolekcijām. Tāpat izstādē ir skatāma keramikas skulptūra “Es redzu jūs ar savu sirdi”, kas ir Alinas Petkunes un Valda Grebeža kopdarbs.

Alina Petkune ir daugavpiliete. Kā pati atzīst, ir mūsu pilsētas un Latvijas patriote, kaut arī dzimtas saknes nāk no poļu un baltkrievu puses. Māksliniece uzsver, ka jau izsenis Daugavpils vieno visas tautas un ir visdraudzīgākā pilsēta.

Alinas mīļākais skaitlis ir septiņi, un tas iezīmē vairākus nozīmīgus notikumus viņas dzīvē. Māksliniece dzimusi septītajā datumā; bērnu gan ir tikai trīs, bet toties ir septiņi kaķi. Ir ieguvusi septiņas izglītības, tostarp trīs maģistra grādus – grafikā un pedagoģijā, šobrīd tiek apgūta arī keramika; bakalaura grāds – dizaina specialitātē un tekstildizainā; kā arī kvalifikāciju kā vides māksliniece un tekstilizstrādājumu dizaina speciāliste. Savas zināšanas turpina nodot jaunajiem censoņiem Krāslavas Mūzikas un mākslas skolā.

Māksliniece radošajām izpausmēm ļaujas jau vairāk nekā 20 gadus, ir aizvadījusi 25 personālizstādes, piedalījusies vairāk nekā 100 grupu izstādēs, kā arī vairākos starptautiskos plenēros un izstādēs. Alina stāsta: “Plenēri ir mans favorīts! Tos es mīlu vairāk par visām izstādēm. Plenēros ir viss – brīvība, jaunas iepazīšanās, interesanti stāsti un piedzīvojumi, tas ir īstas, dzīvas dzīves process!" Mākslā patīk brīvība, nebaidās jaukt dažādas tehnikas, kombinēt, improvizēt, ļauties to saspēlei un mākslinieciskajām izpausmēm. Iecienītākā tehnika ir maģiskais simbolisms un abstrakcija.

Sarunā par mākslu un literatūru Alina atzīst: “Māksla ir tikai mūsu pasaules apvalks, bet literatūra – tās saturs. Pēc šīs atziņas un izpratnes man nācās rakties dziļāk, literārā dziļuma vārdā nācās upurēt mākslu dažos dzīves brīžos. Māksla bez literārā satura man ir kļuvusi tukša, bet literatūra bez mākslas ir lemta ciešanām, skumjām un panīkumam. Man svarīgi ne tikai iekšēji bagātināties un intelektuāli augt, bet arī priecēt acis un baudīt dzīvi! Es esmu par piepildītu dzīvi, par iekšējās un ārējās pasaules bagātību!