⚠️Ievērībai - atsevišķās portāla sadaļās turpinās darbi pakāpeniskai versiju nomaiņai.

aizvērt

Tiešsaistē pieejams informatīvs materiāls “Ar viedumu medijpratībā: padomi bibliotekāriem darbā ar senioriem”

Tiešsaistē pieejams informatīvs materiāls “Ar viedumu medijpratībā: padomi bibliotekāriem darbā ar senioriem”
14.02.2023

Noslēdzies darbs pie informatīvā materiāla bibliotekāru un senioru auditorijai “Ar viedumu medijpratībā: padomi bibliotekāriem darbā ar senioriem” sagatavošanas.

Materiāls sagatavots Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Bibliotēku attīstības centrā (BAC), piesaistot līdzautorus gan ar teorētisku, gan praktisku pieredzi, un tas sniedz koncentrētu ieskatu senioru medijpratības veicināšanas jautājumos.

Resurss publicēts brīvpieejā, un elektroniskā formātā ikvienam pieejams lejupielādei. Elektroniskais izdevums tapis ar Kultūras ministrijas atbalstu.

20 lappušu apjoma materiāls sastāv no sešām sadaļām, kurās ikviens lasītājs var gūt priekšstatu par medijpratības nozīmi ne tikai senioru ikdienā, bet arī bibliotekārajā darbā, kā arī priekšnoteikumiem praktisku aktivitāšu organizēšanai senioru medijpratības kontekstā. Izdevums ļauj iepazīties arī ar pieredzē balstītu stāstījumu par jau veikto darbu Latvijas senioru informācijas prasmju veicināšanā un iedvesmoties no LNB BAC izstrādātās semināru metodikas. Tā pirmoreiz izmēģināta pilotprojekta laikā reģionālajos semināros 2022. gada vasarā, un līdzīga formāta pasākumi tiks rīkoti arī turpmāk.

Informāciju sagatavoja:

Emīls Rotgalvis
Medijpratības nozares eksperts
Latvijas Nacionālā bibliotēka
Bibliotēku attīstības centrs
+371 20420628
emils.rotgalvis@lnb.lv
www.lnb.lv