⚠️Ievērībai - atsevišķās portāla sadaļās turpinās darbi pakāpeniskai versiju nomaiņai.

aizvērt

Rakstniecības un mūzikas muzejā notiks konference "Krājuma pētījumi 2015"

23.11.2015

Piektdien, 27. novembrī, Rakstniecības un mūzikas muzejs aicina uz zinātnisko konferenci "Krājuma pētījumi 2015". Tajā muzeja pētnieki jau sesto gadu pēc kārtas iepazīstinās ar saviem jaunākajiem pētījumiem, kas tapuši, izmantojot muzeja krājuma materiālus.

RMM ēkas rekonstrukcijas ietekmē konference šogad notiks LKA Eduarda Smiļģa Teātra muzeja telpās (E. Smiļģa ielā 37/39).

Konferences referāti būs veltīti plašam tēmu lokam. Ligita Ašme stāstīs par dziesminieku kustību Latvijā no tās pirmsākumiem 1970. gados līdz pat mūsdienām. Zanda Šumska pētīs dažādos gadu desmitos uzkrātos Rakstnieku savienības protokolus, kas, kā izrādās, daudzviet pievēršas arī šodien aktuāliem jautājumiem. Andreja Grāpja referāts, kas veltīts Raiņa kapa pieminekļa 80. jubilejai, apskatīs pieminekļa tapšanas vēsturi, kā arī neīstenotos variantus. Marians Rižijs aplūkos Leona Brieža korespondencē atspoguļotās sabiedriskās un dzejas norises. RMM pētnieki pievērsušies arī trimdas arhīviem. Maijas Kalniņas referāts sniegs analītisku pārskatu par muzeja krājumā nonākušajiem trimdas arhīviem, to iegūšanas procesiem un nozīmīgākajiem materiāliem tajos. Dzintars Gilba vēstīs par muzikālās Žubīšu dzimtas dzīvesstāstiem un viņu darbību gan Latvijā, gan Krievijā un Vācijā. Inese Žune atklās, kā tika glābts Irēnas un Alfrēda Dunkeļu apjomīgais arhīvs, un izvērtēs šīs mantojuma kultūrvēsturisko nozīmi. Par godu Rakstniecības un mūzikas muzeja 90.gadskārtai tapuši pētījumi par muzeja kādreizējiem direktoriem  Anita Straume pievērsīsies Voldemāra Kalpiņa muzeoloģijas inkubatoram, bet Ilona Miezīte izsekos Artura Baumaņa mūža gaitai un sasniegumiem.

Skatīt konferences programmu.

Ziņu sagatavoja:
Daina Tabūna, Rakstniecības un mūzikas muzeja mājas lapas redaktore