⚠️Ievērībai - atsevišķās portāla sadaļās turpinās darbi pakāpeniskai versiju nomaiņai.

aizvērt

Raiņa un Aspazijas daiļradei veltīta datu kolekcija

Raiņa un Aspazijas daiļradei veltīta datu kolekcija
17.12.2019

Latvijas Nacionālā bibliotēka piedāvā apmeklēt Raiņa un Aspazijas daiļradei un dzīvei veltītās saistīto datu kolekcijas “RunA” pilnveidoto versiju, kas pieejama jaunā veidolā un sniedz plašākas iespējas objektu meklēšanā un saistīšanā. Ir izstrādāta "RunA" mobilā versija, kā arī kolekcijā pieejams jauns laika joslas rīks un interaktīva karte.

Kolekcija “Rainis un Aspazija” (RunA) atklāj abu dzejnieku atstātā mantojuma daudzveidību. Tā piedāvā jaunas, līdz šim Latvijā neizmantotas iespējas atmiņas institūciju un privātās kolekcijās uzkrātu bagātību atklāšanā un eksponēšanā tīmeklī savstarpēji saistītas informācijas veidā. Kolekcija ietver visu Raiņa un Aspazijas darbu pirmizdevumus ar mūsdienīgām anotācijām, kā arī citus teksta materiālus — nelielu sarakstes daļu ar zinātniskajiem komentāriem, arhīva dokumentus. Tajā skatāmas fotogrāfijas, plakāti; audio — runas, darbu fragmenti; video — kinohroniku fragmenti u.c. materiāli, parādot gan šo mantojuma objektu savstarpējo saistību, gan vēsturisko fonu un saistību ar ārējiem objektiem — personām, institūcijām, vietām, notikumiem. Raiņa un Aspazijas kolekcija iekļauj arī tādus mantojuma objektus, kas iepriekš nav bijuši publicēti, piemēram, materiālus par Raiņa studiju laiku Pēterburgas universitātē, līdz šim nepublicētas fotogrāfijas. Kolekcija radīta ar mērķi attīstīt to kā resursu humanitāro zinātņu pētniekiem un studentiem, kā arī visiem Raiņa un Aspazijas interesentiem Latvijā un ārpus tās.

Kolekcijas atklāšanas video pieejams sociālajās vietnēs Facebook (skat. šeit) un Youtube (skat. šeit).

Kolekcijas veidotāji: Latvijas Nacionālā bibliotēka, Latvijas Nacionālais arhīvs, Memoriālo muzeju apvienība, Rakstniecības un mūzikas muzejs un Latvijas Universitātes Literatūras, folkloras un mākslas institūts.

Aicinām iepazīties ar kolekciju un par to informēt skolotājus, muzeju darbiniekus un ikvienu Raiņa un Aspazijas talanta cienītāju!

Komentārus, jautājumus, turpmākās sadarbības piedāvājumus kolekcijas veidošanā lūdzam sūtīt uz: bi@lnb.lv