⚠️Ievērībai - atsevišķās portāla sadaļās turpinās darbi pakāpeniskai versiju nomaiņai.

aizvērt

Pie lasītājiem dodas oktobra Literatūras ceļveža numurs

Pie lasītājiem dodas oktobra Literatūras ceļveža numurs
26.10.2020

Lai gan oktobra “Literatūras ceļvedis” nav īpaši apjomīgs, tā sastādītājiem ikkatra numurā iekļautā grāmata šķiet iegādes vai izlasīšanas vērta.

Izdevumu skaita ziņā sacensties ar Latvijas izdevēju šī rudens ražīgo birumu nebūtu iespējams, un tas arī nav mūsu mērķis. Ja jums šoreiz jāizdara izvēle, iesakām atrast laiku vismaz dažām pozitīvas emocijas raisošām grāmatām. Viena no tām – ​“Vienā likteņdejā savijušies mūži. Džuzepe Tomazi di Lampedūza un Aleksandra fon Volfa” – Ilzes Lecinskas un Džoakīno Lancas​ kopdarbs: ja līdz šim burvīgais Stāmerienas stāsts nav dzirdēts, to jums atklās šī grāmata. Baudu acīm un sirdij rosinās arī ​Laumas Lancmanes ​grāmata ​“Vēsturisko rožu dārzs” ​un Bertrāna Meijera-Stablē ​vēstījums ​“12 modisti, kas izmainīja vēsturi”​. Kas nedaudz apbēdina – laika trūkums – un tas, ka sākušās tumšās rudens dienas, kad lasāmo stundu pēc izjūtām kļuvis vēl mazāk… Bet te var līdzēt kāds praksē balstīts ieteikums – veidot mūsu izdevumā vai citur pamanītu sevi uzrunājošu grāmatu sarakstu ar roku rakstītā vai telefona plānotājā, un, kad būs tāda iespēja, ķerties tam klāt secīgi vai saskaņā ar dvēseles noskaņojumu un aktualitāti.

Jo ne tuvu visus no nesen pamanītajiem vērtīgajiem izdevumiem varam iekļaut “Literatūras ceļvedī” – kā jau vēstīts kādā no senākiem numuriem, mūsu izdevuma slejās grāmatu ieteikumi nonāk pēc nejaušības principa. Vēl šoreiz gribam uzsvērt mūsu prieku par nu jau pastāvīgi iezīmējušos bērnu grāmatu “nišu” – ar “Literatūras ceļvedi” sadarbojas vairākas autores, kurām šis literatūras veids ir īpaši svarīgs, tādēļ ļoti priecē, ka pēdējā laikā ir pietiekamas bērniem adresēto grāmatu izvēles iespējas. Lai izdodas tikt pie “saviem” grāmatu stāstiem!

Iepazīties ar jauno “Literatūras ceļveža” numuru var šeit.

Ar aizejošā oktobra sveicieniem,
Anda Saldovere
BAC projektu koordinatore
Attīstības departaments
Latvijas Nacionālā bibliotēka
tālr. 29336112
e-pasts: anda.saldovere@lnb.lv