⚠️Ievērībai - atsevišķās portāla sadaļās turpinās darbi pakāpeniskai versiju nomaiņai.

aizvērt

Pie lasītājiem dodas janvāra/februāra Literatūras ceļveža numurs

Pie lasītājiem dodas janvāra/februāra Literatūras ceļveža numurs
22.02.2021

Izdevums “Literatūras ceļvedis” līdz ar savu satura veidotāju komandu uzsācis jaunu darba gadu un piedāvā pirmo šā gada numuru.

Aizvadītā gada laikā noticis daudz, arī mums agrāk neapjaustu lietu, patiesībā – pamazām un gluži neviļus, pasaule ir mainījusies. Pa šo laiku visi kopā esam arī daudz ko jaunu iemācījušies, bet pats galvenais – atraduši dažādus veidus, kā ar šo jauno pasauli sadzīvot. Tajā pašā laikā ir prieks par lietām, kuras nemainās, un viena no tām jo īpaši iepriecina un iedvesmo bibliotekārus – tā ir mūsu un līdzcilvēku attieksme pret vērtīgu grāmatu un lasītkāre. Jauno “Literatūras ceļveža” gadu uzsākam ar apvienoto janvāra/februāra numuru, kurš divu mēnešu aptvērumā sanācis apjomīgs un daudzveidīgs. Sagadījies tā, ka šoreiz lielāko daļu grāmatu ieteikumu esam saņēmuši no mūsu kolēģiem – LNB darbiniekiem; prieks, ka izdevuma satura veidošanā līdz ar tā lappusēs jau atpazīstamajiem kolēģiem iesaistījušies arī vairāki jauni kolēģi.

Jaunajā numurā turpinām sekot līdzi “Dienas grāmatas” 2020. gadā aizsāktās oriģinālromānu sērijas “Es esmu…” izdevumiem, kā arī citiem latviešu autoru jaunumiem; visai bagāts šoreiz nozaru literatūras piedāvājums. Februāra numura jaunums – uzsākam ieteikt arī izdevumus oriģinālvalodās, šoreiz – angļu valodā. Saturā neiztrūkst arī nozīmīgu tulkojumu – izdevuma priekšvārdā lasiet tā sastādītāju pārdomas par grāmatu tulkotājiem un viņu neatsveramo ieguldījumu vērtīgu grāmatu klāsta bagātināšanā.

Iepazīties ar jauno “Literatūras ceļveža” numuru var šeit.

Ar cieņu
Anda Saldovere
Projektu koordinatore
Attīstības departaments
Latvijas Nacionālā bibliotēka
Mob. tālr. 29336112
e-pasts: anda.saldovere@lnb.lv