⚠️Ievērībai - atsevišķās portāla sadaļās turpinās darbi pakāpeniskai versiju nomaiņai.

aizvērt

Latvijā notiks Bērnu grāmatu nedēļa

Latvijā notiks Bērnu grāmatu nedēļa
26.05.2015

No 1. līdz 7. jūnijam Latvijā pirmo reizi notiks Bērnu grāmatu nedēļa. Jaunās tradīcijas sākums ir 1. jūnijs, kas pazīstams kā Starptautiskā bērnu aizsardzības diena. 

Bērnu grāmatu nedēļas (pat mēneši) ir plaši pazīstamas visā pasaulē, piemēram, Amerikas Savienotajās Valstīs šīs tradīcijas vēsture iesniedzas jau devītajā gadu desmitā, daudzās Eiropas valstīs lasīšanas veicināšanai un bērnu grāmatām veltītas nedēļu ilgstošas kampaņas tiek rīkotas vairāk nekā 50 gadus.

Latvijas pasākumu programma ar krāšņu notikumu sāksies pirmdien 1. jūnijā Vērmanes dārzā Rīgā. Sadarbībā ar Zviedrijas Karalistes vēstniecību un Tallink īpaši atzīmēsim 70. dzimšanas dienu vienai no spilgtākajām Astridas Lindgrēnes grāmatu varonēm – Pepijai Garzeķei.

Iespēja laimēt 4 biļetes uz Stokholmu un grāmatizdevēju sarūpētas balvas noteikti iedvesmos bērnus un vecākus piedalīties Pepiju parādē. Plaša grāmatu apgādu programma paredzēta katrā no teltīm.   

Aicinām iesaistīties publiskās bibliotēkas un grāmatnīcas kopīgu skaļās lasīšanas, stāstniecības un citu radošu aktivitāšu organizēšanā bērniem. Lai varētu sagatavot vienotu pasākumu programmu visā Latvijā, lūdzu, atsūtiet līdz 28. maijam iecerētā pasākuma nosaukumu, norises vietu un laiku uz e-pastu: helga.tormane@lnb.lv

Iesaistīšanās kampaņā ir brīvprātīga. Organizatori atbalstīs jūsu ieceres ar elektroniski sagatavotu plakātu, uzlīmēm, pilsētvidē izvietojamu lielu baneru dizainu.

Cerot uz jūsu līdzdalību, pateicībā par jūsu līdzšinējo nenovērtējamo ieguldījumu lasīšanas veicināšanā,

Silvija Tretjakova
LNB Bērnu literatūras centra vadītāja
LBB Bērnu un skolu bibliotēku sekcijas vadītāja
LBJLP valdes locekle
www.lasamkoks.lv
www.lnb.lv
silvija.tretjakova@lnb.lv