⚠️Ievērībai - atsevišķās portāla sadaļās turpinās darbi pakāpeniskai versiju nomaiņai.

aizvērt

KAMPAŅA BIBLIOTĒKU ATBALSTAM EIROPAS PARLAMENTĀ NOSLĒGUSIES

30.01.2014

Trīs Latvijas deputāti Eiropas Parlamentā parakstījuši Deklarāciju par publisko bibliotēku ietekmi

Kā ziņo Bila un Melindas Geitsu fonda Globālo bibliotēku programmas pārstāvji Briselē, deklarāciju par publisko bibliotēku ietekmi parakstīja 214 deputāti jeb 28% ES valstu vēlēto delegātu. Ar saviem parakstiem viņi ir apliecinājuši, ka publisko bibliotēku pakalpojumi ir aktuāli, ieskaitot digitālās prasmes, sociālo iekļaušanu, mūžizglītību un piekļuvi darba tirgum.

214 deputātu skaitliskais atbalsts deklarācijai ir nozīmīgs sasniegums. Salīdzinot ar citām EP Prezidentam iesniegtajām deklarācijām, tik lielu parakstu daudzumu izdodas savākt tikai atsevišķos gadījumos. Tagad mums ir nopietns pamats aicināt ES dalībvalstis pievērst uzmanību publisko bibliotēku lomai "Eiropa 2020" mērķu sasniegšanā, kā arī rosināt izstrādāt jaunus politiskos dokumentus.

Protams, ir žēl, ka no Latvijas 9 deputātiem tikai 3 atrada iespēju parakstīt deklarāciju. Paldies Inesei Vaiderei, Alfrēdam Rubikam un Krišjānim Kariņam!
Iespējams, ka valdības atkāpšanās un jaunas valdības veidošanas sarunas bija par iemeslu tam, ka daļa pārējo deputātu to neizdarīja. Bet tas lai paliek katra deputāta paša ziņā!

Savukārt 3td vēlreiz saka paldies visiem Latvijas bibliotekāriem par atsaucību, parakstot aicinājumu deputātiem un parādot savu ieinteresētību mūsu publisko bibliotēku attīstībā!