⚠️Ievērībai - atsevišķās portāla sadaļās turpinās darbi pakāpeniskai versiju nomaiņai.

aizvērt

Iznācis Literatūras ceļveža rudens ieskaņas numurs

Iznācis Literatūras ceļveža rudens ieskaņas numurs
02.10.2019

Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) mājaslapā publicēts Bibliotēku attīstības centra, citu LNB speciālistu un sadarbības partneru kopīgi veidotā izdevuma “Literatūras ceļvedis” augusta/septembra dubultnumurs.

Arī pārkāpjot LNB simtgades slieksni, “Literatūras ceļvedis” turpina pulcināt ap sevi lasošus cilvēkus – gan literatūras ekspertus, gan tās komplektētājus, gan lielus un mazus lasītājus. Lai gan vasara grāmatu izdošanas jomā nemēdz būt pats jaunumiem piesātinātākais periods, vairāki izdevuma līdzautori raduši interesantus piedāvājumus. Ņemot vērā daudzās pārstāvētās interešu jomas, jaunākais ceļveža numurs sanācis īpaši raibs un daudzveidīgs. Šoreiz mazāk oriģinālliteratūras, vairāk – nozaru un tulkoto izdevumu, to vidū tādu, kas izdoti arī agrāk. Piedāvājam šo rudens ieskaņas numuru uztvert kā daudzkrāsainu nozaru spektra atainojumu, vienlaikus izbaudot šī brīža dažādību grāmatveikalu un bibliotēku piedāvājumā. Esam pārliecināti, ka arī šoreiz iekļauti daži ieteikumi, kuri jūs pārsteigs, raisīs emocijas vai arī sakritīs ar jūsu personisko vērtējumu. Mēs uzticamies saviem kolēģiem – nozaru informācijas ekspertiem – un tādējādi aicinām jūs iepazīt ne vien tradicionālo, bet arī citādo. Jo, iespējams, pienāks diena, kad jums noderēs tieši šī informācija!

“Literatūras ceļveža” sagatavotāji šoreiz vēlas izcelt divus laidienā pārstāvētus autorus. Zviedru autors Henriks Fekseuss daudziem komunikācijas jomas sekotājiem jau pazīstams, un jaunā viņa grāmata “Smalki! Izcilas sociālās prasmes” šajā informācijas un viedierīču laikmetā būtu jāpārskata ikvienam! Jo atgādinājums par neaizvietojamajām savstarpējās komunikācijas prasmēm šobrīd ir tieši vietā… Autors analizē komunikācijas kļūdas, dod padomus kā izvairīties no vēsām, formālām sarunām, kā cīnīties pret bīstamo izkliedētās uzmanības sindromu. Otra šī numura īpašā autore ir mūsu lietuviešu kaimiņiene –rakstniece un ilustratore Lina Žutaute – ar brīnišķīgo bērnu grāmatu kolekciju par Kiku Miku. Ja jūs neesat nevecāki vai vecvecāki, un pat ne bērnu bibliotēkas darbinieki… Vienalga, ja neesat to jau izdarījuši, noteikti ir vērts mazo draiskuli iepazīt! Jo arī labestība un dzīvesprieks – tās ir īpašas vērtības jebkuros laikos.

Pat tad, ja uzskaitītos izdevumus neuzskatīsiet par iegādāšanās vērtiem, – pārlapojiet un vienkārši izbaudiet tos! Jums ir viedoklis? Droši rakstiet mums, vai vēl labāk – iesakiet savu grāmatu nākamajam ceļveža numuram!

Papildu informācija:
Anda Saldovere
Bibliotēku attīstības centra
Projektu koordinatore
Latvijas Nacionālā bibliotēka
Mob. tālr. 29336112
e-pasts: anda.saldovere@lnb.lv